reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 marca 2016

Perowskitowe zasilanie staje się faktem

Firma SAULE Technologies zaprezentowała pierwszy, działający prototyp modułu na bazie perowskitów, zasilający urządzenia typu smartfon.
Firma zaprezentowała swoje nowatorskie rozwiązanie 3 marca 2016, podczas International Conference on Perovskite Thin Film Photovoltaics (ABXPV) w Barcelonie. Na konferencji spotykają się przedstawiciele nauki m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Japonii, Korei, Stanów Zjednoczonych. SAULE Technologies wystąpiło na ABXPV w roli sponsora i przedstawiciela polskich innowacji, który jako jedyny jak do tej pory odnotował tak znaczące postępy w zakresie zastosowania perowskitów w produkcji elastycznych ogniw metodą ink-jet.
-To szczególne wydarzenie dla całego zespołu SAULE Technologies. Cieszymy się, że doszliśmy do momentu, w którym możemy pokazać rezultaty naszej dotychczasowej pracy. Prototyp, który zaprezentowaliśmy w Barcelonie to dopiero początek (..) – mówi Olga Malinkiewicz.

- To pierwszy przykład implementacji technologii perowskitowej w elektronice użytkowej. Jej zastosowaniem są zainteresowane różne branże i sektory przemysłu na całym świecie, a także największe światowe marki – mówi Piotr Krych. - Zaprezentowany podczas ABXPV prototyp pierwszego cienkiego, lekkiego i elastycznego modułu zasilającego urządzenie typu smartfon z pewnością jest znaczącym sygnałem dla rynku, że oto zbliża się era perowskitów – dodaje Artur Kupczunas.Źródło: © Saule Technologies

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1