reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 08 października 2008

Przemysł konektorów, mimo gospodarczego spowolnienia, wciąż w dobrej kondycji

Według firmy badawczej ConnectorSupplier, przemysł konektorów wykazuje zdolność nie tylko do osiągnięcia doskonałej rentowności w czasach prosperity, lecz również do jej utrzymania w czasach kryzysu. W latach 2001/2002, okresie największego załamania w całym przemyśle elektronicznym, przemysł konektorów wykazywał rentowność netto na poziomie odpowiednio 6.9% oraz 3.2%.
W miarę poprawy sytuacji rynkowej, firmy z sektora były w stanie osiągnąć nie tylko wysoką rentowność sprzedaży, lecz również dwucyfrowy zwrot na zaangażowanym kapitale. Przemysł konektorów pozostaje rentowny, podczas gdy inne sektory związane z elektroniką odnotowują straty. Od roku 2002, przemysł ten powrócił do rentowności osiąganej w końcówce lat 90-tych.

Według analityków Connector Supplier, istnieją trzy zasadnicze przyczyny, dla których przemysł zdołał pozostać rentowny w czasach ogólnego spowolnienie gospodarczego:
- Wzrost produktywności poprzez wysoką automatyzację procesu produkcyjnego. Trend wymusił powstanie mniejszej ilości, ale za to większych zakładów produkcyjnych, w których wykorzystanie mocy produkcyjnych było lepsze.
- Obniżenie kosztów pracy poprzez transfer produkcji do krajów o niskich kosztach, takich jak przykładowo Chiny. Migracja na wschód nabrała tempa w okresie kryzysu w latach 2001/2002.
- Utrzymanie w ryzach zjawiska erozji cen w warunkach wzrostu cen surowców. Odwrotnie stało się przykładowo w przypadku przemysłu półprzewodników, którego dotknęły spadki cen wyrobów i w efekcie, obniżenie się rentowności.

W lipcu 2008 przemysł zdołał zwiększyć sprzedaż o około 12%, częściowo dzięki podwyżkom cen uwzględniającym wzrost cen surowców. W rezultacie, ConnectorSupplier spodziewa się dobrej rentowności w całym bieżącym roku. Podsumowując, można stwierdzić, iż przemysł jest w dobrej sytuacji finansowej i powinien być w stanie kontynuować działalność w efektywny i rentowny sposób, również w okresie kryzysu gospodarczego.

reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2