reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jon helgason dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 marca 2016

NCBR: Ponad 146 mln PLN na innowacyjne projekty

NCBR ogłosiło wyniki konkursu dla dużych firm w tzw. „szybkiej ścieżce”. Wśród wybranych projektów znajdują się przedsięwzięcia zgłoszone przez Vector czy NEWAG.
Dzięki wsparciu NCBR przedsiębiorcy będą realizować nowatorskie, ambitne projekty badawczo-rozwojowe. – Budowanie pozycji rynkowej w oparciu o innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi to klucz do sukcesu zarówno konkretnych firm, jak i całej gospodarki. Polscy przedsiębiorcy powinni więc zwiększać swoje zaangażowanie w działalność badawczo-rozwojową i podejmować się realizacji ambitnych projektów B+R. Mądrze inwestując środki unijne przeznaczone na wspieranie polskich firm stymulujemy rozwój gospodarczy oparty o innowacje – mówi wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego dr Piotr Dardziński.

Konkurs „szybkiej ścieżki” dla dużych przedsiębiorstw został ogłoszony we wrześniu ubiegłego roku w ramach Poddziałania 1.1.1 PO Inteligentny Rozwój, którego celem jest podniesienie innowacyjności firm dzięki wykorzystywaniu rezultatów prac B+R w ich działalności gospodarczej. – Duże przedsiębiorstwa wykazują niższą od MŚP skłonność do ponoszenia ryzyka związanego z realizacją projektów badawczo-rozwojowych. „Szybka ścieżka” adresowana do dużych firm to odpowiedź na to wyzwanie, a wyniki konkursu pokazują, że choć wiele pracy jeszcze przed nami, to na polskim rynku jest już grupa przedsiębiorstw, które rozumieją korzyści płynące z inwestowania w B+R – mówi prof. Jerzy Kątcki, zastępca dyrektora NCBR.

Oto cztery spośród 12 wybranych projektów:Budżet konkursu wynosił 750 mln złotych, a minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dofinansowanego w ramach konkursu musiała wynosić 12 mln zł. Przedsiębiorcy złożyli 114 wniosków o dofinansowanie. Po 90 dniach, na podstawie oceny ekspertów NCBR wyłonił 12 najlepszych projektów, które otrzymają wsparcie w wysokości ponad 146 mln zł. Wkład własny przedsiębiorców wyniósł prawie 165 mln zł.

Źródło: © NCBR

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2