reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mariusz szachowski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 lutego 2016

Współpraca Raytheon z MESKO.

Ewentualna współpraca miałaby dotyczyć produkcji pocisków artyleryjskich, naprowadzanych systemem GPS.
Krok ten ma na celu udostępnienie polskiemu przemysłowi zaawansowanych technologii zbrojeniowych. Rozszerzenie współpracy zmierza do zwiększenia zdolności bojowych polskich wojsk lądowych dzięki produktom takim jak Excalibur, precyzyjny pocisk o zwiększonym zasięgu wykorzystujący system naprowadzania GPS do zwalczania celów z największą precyzją.

Oprócz pocisków Excalibur inne obszary potencjalnej współpracy z Polską obejmują produkty dla nowych polskich helikopterów uderzeniowych, broń przeciwpancerną nowej generacji oraz technologie wykrywania i naprowadzania termicznego.

‘Raytheon podpisał już osiem umów i 33 listy intencyjne z polskim przemysłem’ – powiedział John Baird, wiceprezes ds. programów dla Polski w firmie Raytheon. ‘Dzięki współpracy z polskimi firmami Raytheon może pomóc Polsce rozwinąć potencjał branży zbrojeniowej, która już dziś może pochwalić się znaczącymi możliwościami. Polski przemysł już w tej chwili produkuje komponenty systemu Patriot na rosnący rynek eksportowy złożony obecnie z 13 państw-partnerów programu’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1