reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© designersart dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 lutego 2016

Apanet z rekordowym zyskiem

Apanet, wrocławska grupa kapitałowa z branży clean-tech, specjalizująca się w inteligentnych systemach oświetleniowych, odnotowała zysk za 2015 rok na poziomie 0,93 mln PLN.
Zysk netto grupy Apanet w czwartym kwartale 2015 wyniósł niemal 0,75 mln PLN, a w całym minionym roku przekroczył 0,93 mln PLN. To rekordowe wyniki Apanetu zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i rocznym – informuje firma.

Przy skonsolidowanych przychodach ze sprzedaży na poziomie niemal 2,5 mln PLN, grupa Apanet wypracowała w czwartym kwartale 2015 roku blisko 1 mln PLN zysku operacyjnego. W całym minionym roku sprzedaż wrocławskiej grupy wyniosła ponad 3,8 mln PLN. Zysk operacyjny wyniósł prawie 1,3 mln PLN (przy stracie ponad 0,56 mln zł w opisywanym okresie 2014). To rekordowe zyski w całej historii spółki. Lwią część wyników stanowią wpływy z zaksięgowanego w IV kwartale projektu wdrożenia inteligentnego systemu oświetlenia ulicznego w Bydgoszczy. – Projekt bydgoski to największy i najbardziej skomplikowany kontrakt, który dotychczas zrealizowaliśmy. Widać to wyraźnie po rekordowych wynikach finansowych w naszej dotychczasowej działalności – mówi Piotr Leszczyński, prezes zarządu Apanet SA. – Myślami jesteśmy już jednak w 2016, w którym zaplanowaliśmy zintensyfikowanie działań na rynku amerykańskim. Planowany tam kontrakt odbiega od naszych wcześniejszych przedsięwzięć i wprowadza spółkę w nowy segment rynku oświetlenia wewnętrznego – podkreśla Leszczyński.

Przypomnijmy, że spółka w minionym miesiącu informowała o podpisaniu listu intencyjnego z SunView Led – podmiotem prawa amerykańskiego – na wdrożenie autorskiego rozwiązania Apanetu w dużym centrum dystrybucyjnym w Henderson w Stanach Zjednoczonych. Także w styczniu tego roku Apanet, wraz amerykańskimi partnerami biznesowymi, powołał do życia spółkę celową Smart Lighting Systems, której zadaniem jest m.in. wsparcie marketingowe oraz dystrybucja produktów spółki na terenie USA.

– W najbliższych miesiącach planujemy rozbudowę działu sprzedaży zagranicznej, również z uwzględnieniem projektów realizowanych na terenie Europy. W ramach dotychczasowej współpracy z naszymi partnerami m.in. z Francji i USA planujemy promować ideę „otwartości” i kooperacyjności systemów sterowania oświetleniem ulicznym – dodaje Andrzej Lis, wiceprezes Apanetu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2