reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 31 sierpnia 2009

Zestawienie szaf do przechowywania komponentów MSD

Artykuł prezentuje podstawowe dane o szafach do przechowywania komponentów MSD dostępnych na polskim rynku poprzez autoryzowanych dystrybutorów lub bezpośrednio od producentów.
Problem przechowywania elementów wrażliwych na wilgoć (Moisture Sensitive Devices, MSD) wydaje się być wciąż stosunkowo nowy. Jednak świadomość tego zagadnienia skłania coraz większą ilość firm do rozważania inwestycji w specjalistyczny sprzęt do przechowywania tego typu komponentów. Poniżej prezentujemy zestawienie szaf do przechowywanie MSD dostępnych na polskim rynku poprzez autoryzowanych dystrybutorów lub bezpośrednio od ich producentów.

Prezentujemy szafy wykorzystujące dwie podstawowe technologie przechowywania MSD: technologię suchego powietrza (Dr.Storage, McDry, Mekko, X-Treme oraz Totech) oraz szafy przeznaczone do przechowywania komponentów w atmosferze azotu (AlixDry firmy Air Liquide).

Uwagi
• Zestawienie zostało sporządzone na podstawie bądź oficjalnych specyfikacji producentów sprzętu, bądź na podstawie danych przygotowanych i udostępnionych przez dystrybutorów i producentów.
• Prezentujemy jedynie klasyczne szafy, bez uwzględnienia innego typu urządzeń, przeznaczonych przykładowo do składowania całych feederbanków itp.
• Zrezygnowaliśmy z podawania bardzo istotnego parametru maszyn – czasu dojścia do zadanego poziomu wilgotności – ze względu na nieporównywalność danych dostarczanych przez producentów. Należy jednak podkreślić, iż czas dojścia do minimalnych poziomów wilgotności jest jednym z najważniejszych paramentów, decydujących o efektywnej pracy maszyny.
• Prezentujemy jedynie szafy przeznaczone do składowania elementów MSD. Na rynku są oferowane również inne urządzenia, służące przykładowo do składowania komponentów o mniejszej niż MSD wrażliwości na wilgotność lub do składowania precyzyjnych instrumentów elektronicznych.

Szafy do przechowywania komponentów MSD dostępne na polskim rynku

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2