reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Rynki | 02 lutego 2016

TOP 5 dostawców LCD TV na świecie

W 2015 roku na świecie sprzedano 215 mln sztuk telewizorów LCD, czyli o 0,6% mniej niż w roku poprzednim. Najwięksi dostawcy to oczywiście Samsung i LG.
Ubiegły rok nie był zbyt korzystny w sektorze telewizorów LCD, ale rok 2016 może przynieść poprawę – eksperci TrendForce prognozują, że sprzedaż LCD TV w bieżącym roku wyniesie 222 mln sztuk, co oznacza wzrost o 3,3% r/r.

Liderami rankingu największych dostawców telewizorów są Samsung Electronics i LG Electronics – obydwie spółki odnotowały spadki sprzedaży, odpowiednio 1,2% i 7,8%, przy sprzedanych 48 mln i 30 mln sztuk telewizorów.

Trzecie miejsce w zestawieniu jeszcze w zeszłym roku należało do Sony, ale sprzedaż japońskiego producenta spadła o ponad 19% i wyprzedziły go chińskie marki: TCL oraz Hisense.Źródło: © TrendForce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1