reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© demarco dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 stycznia 2016

PCO zamierza rozwijać technologie termowizyjne

W bieżącym roku PCO SA zamierza rozwijać swoją ofertę produktową i realizować projekty, których celem jest modernizacja polskiej armii i rozwój nowych technologii.
W bieżącym roku 2016 spółka PCO będzie aktywnie rozwijała swoją ofertę. Nacisk zostanie położony głównie na wyroby wykorzystujące technologię termowizyjną. Udział w konsorcjum zajmującym się modernizacją użytkowanych przez Wojsko Polskie czołgów Leopard 2 umożliwi dalsze prace nad kamerami termowizyjnymi dla tych pojazdów. Kamera termowizyjna KLW-1 „ASTERIA” będzie również dostosowywana do wykorzystania w kołowym transporterze opancerzonym Rosomak. Ponadto PCO będzie kontynuowało prace związane z udziałem w projekcie tworzenia wieży bezzałogowej dla KTO Rosomak, w której znajdują się produkowane przez spółkę wyroby optoelektroniczne.

2016 rok to rok jubileuszu 40-lecia istnienia spółki PCO SA, polskiego producenta sprzętu optoelektronicznego dla potrzeb wojska oraz innych służ mundurowych.

Dodatkowo w programie modernizacji wojsk pancernych zastosowanie znajdą zestawy modernizacyjne kamer termowizyjnych pozwalające zastąpić starsze urządzenia wykorzystywane w czołgach PT-91 Twardy kamerą KLW-1. Duże nadzieje spółka wiąże również z niedawno opracowanym peryskopowym celownikiem termowizyjnym PCT-72. Może on być stosowany we wszystkich pojazdach rodziny T-72. Jak informuje firma, opracowywanie nowych wyrobów optoelektronicznych do wykorzystania w pojazdach wojskowych daje perspektywę znalezienia nowych odbiorców również za granicą, zwłaszcza że wyroby PCO są dostosowane zarówno do standardów NATOwskich, jak również sprzętu poradzieckiego.

Kamera termowizyjna KMW-3 „TEMIDA” znalazła z kolei zastosowanie w zamówionym przez MON, a obecnie testowanym w warunkach polowych systemie przeciwlotniczym POPRAD.

Plany spółki na nadchodzący rok obejmują także rozwijanie oferty urządzeń noktowizyjnych. W roku 2016 będą również kontynuowane prace nad programem zaawansowanego indywidualnego systemu walki Tytan, PCO będzie dostosowywać swoje wyroby do założeń taktyczno-technicznych wypracowanych z zamawiającym.

W 2016 roku PCO SA będzie ponownie współorganizatorem odbywającej się w październiku Konferencji Optoelektronicznej przygotowywanej wspólnie między innymi z Polską Platformą Technologiczną Fotoniki, Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną. Będzie to już druga edycja tego wydarzenia, którego celem jest stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń między ekspertami, przedstawicielami przemysłu obronnego, sił zbrojnych oraz instytutów badawczo-naukowych.

Źródło: PCO

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2