reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© otnaydur dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2016

PGZ i PW zacieśniają współpracę

Polska Grupa Zbrojeniowa i Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych.
Współpraca będzie obejmować przede wszystkim następujące zagadnienia: obrona powietrzna, systemy bezzałogowe, nowe materiały, nowe sensory, pojazdy opancerzone, żołnierz przyszłości, satelity. Nie jest to katalog zamknięty i do obszarów współpracy mogą być włączone również kolejne tematy. Kooperacja będzie realizowana w różnorakiej formie, w tym w szczególności poprzez podejmowanie wspólnych projektów, wymianę doświadczeń, wzajemne konsultacje i porady eksperckie, sporządzanie ekspertyz naukowo-technicznych, organizowanie konferencji, warsztatów i szkoleń specjalistycznych, a także tworzenie wspólnych zespołów zadaniowych oraz udział w badaniach i testach poligonowych sprzętu. Jednym z obszarów współpracy może być także kształcenie kadry inżynierskiej, w tym organizowanie staży i praktyk w uzgodnieniu z wybranymi spółkami PGZ SA.

List intencyjny PGZ i PW dotyczy współpracy w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, a także badań podstawowych w obszarze obronności oraz podwójnego przeznaczenia, jak również działań na rzecz komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych. To naturalna konsekwencja dotychczasowej współpracy podmiotów, która następnie zaowocuje konkretnymi umowami wykonawczymi.
- Podpisanie listu intencyjnego z Politechniką Warszawską jest kontynuacją dotychczasowych działań Polskiej Grupy Zbrojeniowej ukierunkowanych na rozwój współpracy pomiędzy sektorem nauki i przemysłu na rzecz obronności i bezpieczeństwa – pisze spółka w komunikacie. Efekt synergii mają zapewnić wspólnie realizowane przez PGZ i PW projekty w obszarach takich jak radiolokacja, technika rakietowa, walka radioelektroniczna, materiały i podzespoły elektroniczne, systemy automatyczne, obiekty bezzałogowe, paliwa rakietowe i materiały wysokoenergetyczne, układy napędowe, materiały kompozytowe, satelita obserwacyjny czy kryptologia.

To nie pierwsze podjęte wspólnie działania. Politechnika Warszawska i Polska Grupa Zbrojeniowa kooperują już ze sobą w ramach konsorcjum pracującego nad zastosowaniem grafenu na potrzeby sił zbrojnych. Kolejną wspólną inicjatywą jest promowanie osiągnięć środowiska naukowego i możliwości jego współpracy z przemysłem. Jak podkreśla PGZ, podpisanie listu intencyjnego jest naturalną kontynuacją dotychczasowych działań, a kolejnym etapem będzie zawarcie umów wykonawczych dotyczących już konkretnych projektów.

Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-2