reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 07 stycznia 2016

Intel na CES 2016

Podczas tegorocznej edycji CES, Intel zaprezentował portfolio nowych urządzeń wykorzystujących możliwości technologii Intel RealSense.

- Wkraczamy w nową erę technologii przeznaczonych dla konsumentów – dzisiaj ludzie stawiają na osobiste doświadczenia, a nie na produkty – powiedział Brian Krzanich, CEO Intela podczas konferencji na targach CES 2016, odbywających się w dniach 6-9 stycznia w Las Vegas. Intel przedstawił wiele nowych rozwiązań działających w oparciu o technologię RealSense. Jednym z produktów pokazywanych na targach jest dron Yuneec Phantom Typhoon H wyposażony w kamerę RealSense, dzięki czemu pojazd ocenia odległość od przeszkód znajdujących się w polu widzenia. Taki bezzałogowiec świetnie sobie radzi nawet w lesie, unikając kolizji z drzewami. Z kamery RealSense korzysta także osobisty transporter oraz robot firmy Ninebot (należącej do koncernu Xiaomi), czyli zmodyfikowany Seagway, który może pełnić funkcję kamerdynera. Ninebot bez problemu będzie umiał poruszać się po pomieszczeniach, a nawet otwierać drzwi. Deweloperzy będą mieli dostęp do tego projektu na zasadzie open source w drugiej połowie tego roku. Oczywiście kamery RealSense są też projektowane z myślą o urządzeniach 2w1 oraz tabletach. Np. Intel RealSense Camera R200 umożliwia skanowanie 3D i dzielenie się efektami w mediach społecznościowych, drukowanie 3D, a także skanowanie sylwetek ludzi oraz obiektów w celu umieszczenia ich w grach. Ciekawym przykładem praktycznego wykorzystania technologii RealSense dla biegaczy, które proponuje Intel, jest możliwość zeskanowania własnych stóp i zamówienia idealnych dla siebie butów. Intel chce również zaoferować smartwatcha idealnego dla osób aktywnych fizycznie, który dostępny będzie pod koniec 2016 roku. Powyższe propozycje to przykłady współpracy Intela z New Balance, która została ogłoszona podczas CES 2016. Jeśli chodzi o wearables, to oczywiście nie mogło zabraknąć wiadomości na temat Intel Curie – wiemy już, że premiera tego niewielkiego procesora o niskim poborze energii zaplanowana jest jeszcze na pierwszy kwartał 2016 roku. Cena nie ma przekraczać 10 USD. Intel Curie ma pracować na maleńkiej baterii, lecz dostarczać moc niezbędną do działania zaawansowanych aplikacji. Z kolei kooperacja Intela z Oakley zaowocowała stworzeniem urządzenia „Radar Pace”, czyli inteligentnych googli. Zaimplementowana funkcja automatycznego trenera aktywowanego głosem przyda się wszystkim miłośnikom sportów, chociażby biegaczom, czy rowerzystom.
Według Intela trzy trendy technologiczne przyszłości to: inteligentny i połączony świat, technologie naśladujące ludzkie zmysły oraz personalizacja przetwarzania danych.
Intel chce jednak zadbać nie tylko o sportowców, ale i o kibiców, wprowadzając rozwiązania, które zmienią sposób prezentacji wydarzeń sportowych. Technologia Replay freeD umożliwi widzom wielokrotne odtwarzanie naważniejszych momentów oraz ich podgląd z dowolnego kąta. Efekty współpracy z firmą Replay Technologies będą dostępne zarówno dla kibiców na stadionach, jak i telewidzów. To oczywiście tylko skrót widomości targowych od największego na świecie producenta półprzewodników. Na koniec warto dodać, że Intel bardzo podkreśla społeczną odpowiedzialność firmy i zapowiada, że chce korzystać z minerałów pozyskiwanych w sposób bezkonfliktowy. To znany problem wśród producentów elektroniki, która korzysta z minerałów dostępnych w rejonach świata ogarniętych konfliktami – Intel zapewnia, że prowadzone od niedawna specjalne audyty zewnętrzne i kontrole łańcucha dostaw mają zapewnić, by minerały bezkonfliktowe używane były nie tylko w procesorach Intela, ale także w wielu innych produktach. Foto: © Intel
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 11 2019 15:09 V14.5.0-1