reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stokkete dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 stycznia 2016

Comarch uruchomił zdalną usługę telemedyczną

Comarch Healthcare, czyli mobilny aparat KTG oraz platforma e-Care umożliwia zdalną opiekę położniczą – firma uruchomiła taką usługę w Skierniewicach.
Zdalna opieka położnicza to kompleksowa usługa przeznaczona dla kobiet od 36 do 42 tygodnia trwania ciąży. Polega na wykonywaniu badania kardiotokograficznego (KTG) przez ciężarną, mobilnym urządzeniem w warunkach domowych. Urządzenie rejestruje pracę serca dziecka i czynności skurczowe macicy podczas ciąży i porodu. Rozwiązanie Comarch Healthcare składa się z mobilnego aparatu KTG, platformy e-Care, dzięki której personel odbiera i interpretuje wyniki badań oraz z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care - czyli wyspecjalizowanej jednostki działającej całodobowo umożliwiającej zdalne monitorowanie pacjentów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom możliwe jest wczesne wykrycie zagrożeń zdrowia lub życia dziecka.

– Jedną z głównych zalet udostępnianego przez Szpital w Skierniewicach urządzenia jest to, że podczas samodzielnie wykonywanego badania w domu, aparat automatycznie przesyła wyniki badań do działającego całodobowo Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care – mówi mówi Piotr Piatosa prezes Comarch Healthcare. – Tam dane są systematycznie analizowane przez wykwalifikowany personel medyczny. Wiadomość zwrotna z wynikami badań od specjalisty, przekazywana jest bezpośrednio do urządzenia. Wraz z otrzymaniem wyniku negatywnego, lekarze są zobowiązani podjąć interwencje lekarską, w celu rozwiązania problemu – dodaje prezes Comarch Healthcare.

– Urządzenia homeKTG udostępniamy bezpłatnie pacjentkom prowadzonej przez szpital szkoły rodzenia – wyjaśniał dyrektor skierniewickiego szpitala Jacek Sawicki. – Będzie także możliwość wypożyczania ich na zasadach komercyjnych – dodaje. Aparat homeKTG będzie wypożyczany na okres jednego lub dwóch tygodni.Wprowadzenie usługi homeKTG to kontynuacja współpracy szpitala w Skierniewicach z Comarch Healthcare. W październiku 2015 roku obie placówki nawiązały współpracę w zakresie zdalnej opieki kardiologicznej. Pacjenci oddziału kardiologicznego mają do dyspozycji aparat holterowski Comarch PMA oraz specjalną aplikację Comarch Holter. Również w tym przypadku uzyskiwane w wyniku badania dane przesyłane są do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej w Krakowie.

Źródło: © Comarch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1