reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pelfophoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 stycznia 2016

Mark Zuckenberg chce stworzyć prosty system AI

Jeśli znacie Jarvisa, czyli wirtualnego asystenta z filmów o Iron Manie, to wiecie już, co chce stworzyć Mark Zuckenberg w 2016 roku.
Mark Zuckenberg ogłosił swoje postanowienie noworoczne: tym razem dotyczy ono zbudowania prostego systemu sztucznej inteligencji, który będzie pomagał mu w domu i pracy. Wirutalny asystent Zuckenberga ma opierać się na istniejących już rozwiązaniach, a twórca Facebooka nauczy go rozpoznawania poleceń głosowych i w ten sposób będzie sterował urządzeniami domowymi: oświetleniem, ogrzewaniem, muzyką, itp. Nowy odpowiednik „Jarvisa” ma również rozpoznawać twarze znajomych Zuckenberga i otwierać im drzwi, gdy przyjdą w odwiedziny. Będzie również, naturalnie o wiele bardziej zaawansowanym, następcą elektronicznej niani.

- To powinno być świetne wyzwanie intelektualne – programować samodzielnie. Nie mogę się doczekać, aż podzielę się tym, czego nauczyłem się w ciągu roku – napisał Mark Zuckenberg.

Każde noworoczne postanowienie Zuckenberga ma swój temat: tym razem jest to „wynalazek”. Poprzednie postanowienia to m.in. nauka mandaryńskiego oraz czytanie dwóch książek miesięcznie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2