reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey utemov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 grudnia 2015

Electrolux będzie zwalniał

Szwedzki producent sprzętu gospodarstwa domowego ogłosił program redukcji kosztów w dziale małego AGD.
Po fiasku planowanego przejęcia biznesu AGD od firmy GE, szwedzki Electrolux zaciska pasa. Firma zamierza ciąć koszty w dziale małego AGD i planuje zwolnienia pracowników oraz ograniczanie działalności, przede wszystkim ma to dotyczyć Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Chin. Electrolux nie podał szczegółowych informacji na temat skali redukcji, prowadzone są rozmowy ze szwedzkimi związkami zawodowymi.

Efekty tych działań mają być widoczne pod koniec 2016 roku. Roczne oszczędności związane z wdrożeniem programu szacowane są na 120 mln SEK, a jednorazowe koszty mają wynieść 190 mln SEK. - Po zakończeniu programu dział małego AGD zyska elastyczność finansową, umożliwiającą dalsze inwestowanie w przynoszące zyski kategorie produktów – pisze Electrolux w komunikacie.

Electrolux poinformował także, że z wypłacenia kwotę należną firmie General Electric za zerwanie umowy przejęcia działu AGD GE w wysokości 175 mln USD (1 490 mln SEK).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2