reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 09 grudnia 2015

Raytheon składa duże zamówienie w polskiej firmie

W nowych systemach zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot będzie zastosowana najnowocześniejsza technologia opracowana przez polskich inżynierów z firmy TELDAT.
Spółka TELDAT będzie produkowała wydajne routery komputerowe do nowo zbudowanych jednostek ogniowych Patriot. - Partnerska współpraca użytkowników systemu Patriot zapewnia nam dostęp do dużego rynku eksportowego złożonego z 13 krajów[i/] – d powiedział Henryk Kruszyński, prezes firmy TELDAT. Kruszyński podkreśla także, że firma Raytheon chce, by wymagające wysokich kwalifikacji, zaawansowane technologicznie prace związane z systemem Patriot były wykonywane w Polsce.

Zamówienie stanowi kolejny etap programu realizowanego wspólnie przez Raytheon i TELDAT, którego celem jest opracowanie zaawansowanych, zmilitaryzowanych routerów nowej generacji dla systemu Patriot. Po zakończeniu etapu projektowo-rozwojowego program wszedł właśnie w fazę produkcji na pełną skalę, co zapewni firmie TELDAT dostęp do międzynarodowego rynku systemu Patriot.

[i]- To pierwsze z wielu zamówień związanych z systemem Patriot, które Raytheon złoży w polskich firmach
– powiedział Pete Bata, pracujący w Warszawie dyrektor firmy Raytheon ds. programu „Wisła”. – Raytheon zamierza współpracować z polskim przemysłem, aby stworzyć nowe miejsca pracy i podnieść kompetencje Polski w dziedzinie zaawansowanych technologii.

Źródło: Raytheon

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1