reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 24 sierpnia 2009

6 pytań o Flextronics Logistics Poland

W wywiadzie z evertiq, Declan O’Sullivan oraz Krzysztof Żukowski z Flextronics Logistics Poland, opowiadają o roli ich firmy w Polsce oraz o wpływie restrukturyzacji Dell na operacje łódzkiego centrum logistycznego.
1. Czy możecie Państwo opisać strategiczną rolę Flextronics Logistics Poland w strukturach grupy Flextronics?
Flextronics Logistics Sp. z o. o. w Łodzi jest częścią Flextronics Global Services (FGS), które jest strategiczną jednostką biznesową Flextronics i cenionym dostawcą usług logistycznych w całym łańcuchu dostaw. FGS odgrywa kluczową rolę w gamie usług, oferowanych klientom Flextronics, którzy coraz częściej poszukują możliwości outsourcingu usług logistycznych na rynku wtórnym, jako źródła oszczędności kosztów i poprawy ich rentowności. FGS zdobywa coraz to nowych klientów w różnych regionach świata, co zapewnia mu stabilność przychodów i zysków pomimo panującego kryzysu ekonomicznego.

2. Jakiego typu usługi świadczycie Państwo w łódzkim centrum?
Flextronics Global Services w Łodzi oferuje usługi logistyczne, w tym między innymi:
• Zarządzanie zapasami
• RMA & Vendor Management
• Usługi celne
• Składowanie
• Przeróbki i przepakowywanie
• Naprawy i odnawianie
• Recykling & zarządzanie odpadami elektronicznymi
• Wybór i zarządzanie transporterami
• Spedycja
• KPI Tracking & Reporting

3. Według wielu doniesień polskiej prasy, Państwa inwestycja w Łodzi w oczywisty sposób związana jest z zakładem Dell. Czy planują Państwo pozyskiwać również innych klientów z Polski w przewidywalnej przyszłości?
Już współpracujemy z nie tylko z Dell, lecz także z innymi klientami. Obserwujemy także wzrost zainteresowania rynku naszymi usługami oferowanymi przez nasze łódzkie centrum.

4. Kiedy rozpoczęliście Państwa działalność operacyjną centrum w Łodzi? Czy centrum pracuje na pełnych obrotach od samego początku, czy też jego rozwój został podzielony na kilka etapów?
Nasze centrum w Łodzi prowadzi działalność operacyjną od października 2007 roku i wraz ze wzrostem zapotrzebowania na jego usługi, stopniowo zwiększa zdolności produkcyjne. W przyszłości, w zależności od wzrostu popytu, możliwy jest dalszy rozwój centrum.

5. W zezwoleniu wydanym przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną w roku 2008 zadeklarowaliście Państwo inwestycje na poziomie 18.7 mln PLN oraz zatrudnienie 250 osób. Czy te liczby zmieniły się od początku 2008?
Mamy w FGS Łódź silny zespół ludzi, który będziemy rozwijać wraz ze wzrostem popytu rynkowego.

6. Czy Flextronics Logistics ma jakieś dalsze plany rozwoju w Polsce, o których moglibyśmy się dowiedzieć w chwili obecnej?
Od początku roku 2007, kiedy rozpoczęliśmy operacje w Łodzi, nasz biznes w Polsce jest bardzo stabilny, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecne, trudne warunki ekonomiczne. Pragniemy współpracować z klientami, którzy w coraz większym zakresie wykorzystują możliwości oszczędności kosztów łańcucha dostaw, stwarzane przez nasz wachlarz usług logistycznych.

Dziękujemy za rozmowę

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1