reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dirk ercken dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2015

Polscy liderzy innowacji

Wśród laureatów drugiej edycji listy New Europe 100 znalazło się 27 Polaków. NE100 to lista innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy wykorzystują nowoczesne technologie by zmieniać świat wokół siebie.
Wśród wyróżnionych znalazły się takie osoby jak:
  • Adam Jesionkiewicz – CEO firmy Ifinity działającej w branży beaconów,

  • Michał Mikulski – CEO EgzoTech, firmy zajmującej się komercjalizacją robota rehabilitacyjnego EgzoEMG.

  • Przemysław Kornatowski – inżynier i pomysłodawca sferycznego drona GimBall,

  • dr inż. Filip Granek – naukowiec w Departamencie Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, wyróżniony za badania dotycżące ogniw słonecznych opartych na nanomateriałach.
Oprócz przedstawicieli świata nauki i biznesu, na liście innowatorów znalazły się także osoby działające na rzecz rozwoju start-upów w Polsce, m.in. Eliza Kruczkowska, z fundacji Startup Poland i Maciej Sadowski ze Startup Hub Poland Foundation.

Inicjatorem listy jest Res Publica Nowa oraz Google, Fundusz Wyszehradzki i Financial Times. Ranking wyróżnia wybitnych innowatorów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Są to zarówno przedsiębiorcy i naukowcy, jak i redaktorzy i wydawcy nowych mediów, aktywiści i politycy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1