reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 listopada 2015

Lasery pikosekundowe usuną tatuaże

Oparty na pikosekundowych laserach system do usuwania tatuaży opracowała w Dolinie Krzemowej spółka współzałożona przez Jerzego Orkiszewskiego, absolwenta Politechniki Warszawskiej, prezydenta Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy (USPTC).
Lasery o krótkim impulsie pozwalają pozbyć się nie tylko niechcianych ozdób, ale również poważnych problemów dermatologicznych, jakie stanowią różnego rodzaju przebarwienia – donosi portal PAP – Nauka w Polsce.

Jerzy Orkiszewski zajmuje się projektowaniem sprzętu medycznego. Prowadzi zespół B+R w firmie Cutera w Kalifornii, która projektuje sprzęt laserowy do dermatologii. - Do niedawna wszelkie metody poza zabiegami chirurgicznymi było mało skuteczne. My weszliśmy na rynek z bardzo silnymi laserami o krótkim impulsie, są to tzw. lasery pikosekundowe. Mamy bardzo dobre wyniki w usuwaniu tatuaży, ale również w walce z problemami pigmentacyjnymi. Nasz system pozwala na usuwanie przebarwień sztucznych, ale i naturalnych, jakie powstają np. pod wpływem działania promieni słonecznych - mówi PAP Orkiszewski.

Urządzenia medyczne oparte na laserach wykorzystywane są zarówno w dermatologii medycznej, jak i kosmetycznej. Jerzy Orkiszewski zajmował się także wcześniej zastosowaniem laserów w okulistyce.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2