reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© baloncici dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2015

Park Konstruktorów w Gdyni już otwarty

Park oferuje przestrzeń dla kreatorów, projektantów i inżynierów, w której będą oni mogli rozwijać zaawansowane projekty technologiczne „od koncepcji do produktu“.
Park Konstruktorów to unikalne w skali kraju miejsca dla wszystkich innowatorów, gdzie w małej skali można produkować prototypy, czy też próbne serie własnych wynalazków. Działalność w branży wysokich technologii wymaga specjalistycznej infrastruktury, urządzeń i przestrzeni. Umożliwi to Park Konstruktorów, który uzupełni dotychczasową ofertę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Obiekt zlokalizowany jest na terenie byłej Stoczni Gdynia.

W wyremontowanym budynku o powierzchni około 5600 m², znajdują się nowe prototypownie oraz warsztaty. Powstały również pracownie projektowe, a wśród nich m.in.: Pracownia Badań Nieniszczących i Niszczących, Pracownia Łączności i Nawigacji, Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych, przystosowane do tzw. czystej produkcji elektroniki, automatyki, robotyki, inżynierii oraz wzornictwa przemysłowego. Twórcy i konstruktorzy mają dzięki temu możliwość przeprowadzania testów, badań i udoskonaleń technologii, które tworzą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Inwestycja o wartości ponad 30,6 mln PLN jest w 85 proc. dofinansowana ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w ramach rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. Pozostałe środki, w ramach umowy partnerskiej, wniosły Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - w postaci nieruchomości oraz Miasto Gdynia.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2