reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© krzysztof gorski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2015

Facebook ma być inteligentniejszy

Największy na świecie portal społecznościowy pracuje m.in. nad asystentem głosowym wykorzystującym mechanizmy sztucznej inteligencji.
Facebook poinformował, że znacznie zwiększa nakłady na badania i rozwój w obszarze sztucznej inteligencji. Dotyczy to między innymi Facebook M – czyli asystenta głosowego, nazwanego tak podobno od imienia sekretarki z powieści i filmów o Bondzie – Monneypenny. – Jednym z naszych celów na następne 5 do 10 lat jest prześcignięcie człowieka jeśli chodzi podstawowe zmysły, czyli wzrok, słuch, języki i ogólne poznanie – powiedział Mark Zuckenberg i dodał, że nie zajmują się smakiem i zapachem. Na razie. Nowe rozwiązania Facebooka mają umożliwić wszystko: od prowadzenia kalendarza, po automatyczne rozpoznawanie znajomych na zdjęciach.

Facebook ma nadzieję coraz lepiej wykorzystywać olbrzymie ilości danych generowanych każdego dnia przez ludzi. – Będzie o wiele więcej danych o tym, co dzieje się na świecie i do ich obróbki nie da się przeskalować konwencjonalnych systemów, których używamy dzisiaj – mówi Jay Parikh, wiceprezes ds. inżynierii firmy Facebook. Parikh dodaje, że niezbędne będą naprawdę inteligentne systemy.

Źródło: Daily Mail

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1