reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 12 listopada 2015

Apple: 1000 nowych miejsc pracy w Irlandii

Apple planuje zatrudnienie 1000 dodatkowych osób w siedzibie firmy w Cork. W tej chwili Apple zatrudnia w Irlandii około 5 tys. osób.
Wiadomość o planach Apple podała irlandzka agencja ds. wspierania inwestycji IDA Ireland. Amerykański producent iPhone’ów zamierza wybudować nowy budynek w kampusie Hollyhill w Cork i zatrudnić dodatkowe 1000 osób do połowy 2017 roku.

IDA Ireland podkreśla olbrzymie znaczenie firmy Apple jeśli chodzi o tworzenie miejsc pracy. Agencja szacuje, że dzięki amerykańskiej spółce w Irlandii powstało około 18 tys. etatów, włączając w to 5 tys. osób zatrudnionych bezpośrednio w Apple. Firma działa w Irlandii od 1980 roku, gdy utworzyła swoje pierwsze biuro w Cork.

W zeszłym roku Komisja Europejska poinformowała o rozpoczęciu dochodzenia badającego decyzje podatkowe Irlandii wobec Apple’a. KE upubliczniła list wysłany do ministra spraw zagranicznych Irlandii, w którym opublikowała wyliczenia dotyczące zysków Apple i podatków, jakie płaciła firma. KE ocenia, że orzeczenia władz irlandzkich przyznały znaczene korzyści Apple.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2