reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 listopada 2015

Lockheed Maritin sfinalizował przejęcie Sikorsky Aircraft

Lockheed Martin zakończył proces przejmowania firmy Sikorsky Aircraft. Firma została włączona do segmentu biznesowego Lockheed Martin Mission Systems and Training (MST) i od tej chwili nosi nazwę „Sikorsky, a Lockheed Martin Company”.
- Przejęcie zwiększa zaangażowanie koncernu Lockheed Martin na rzecz dostarczania swym klientom rozwiązań gotowych do realizacji zadań, charakteryzujących się przystępnością cenową i sprawnością, a jednocześnie rozszerzenia głównych kierunków swojej działalności na rosnące obszary produkcji oraz technicznego utrzymania śmigłowców. Zdolność firmy Sikorsky do wykorzystania efektu skali, wynikającego z wielkości koncernu Lockheed Martin, zapewnia utrzymanie przez nią pozycji lidera zaawansowanych technologii w branży helikopterowej – pisze firma w komunikacie. Wartość transakcji to 9 mld USD.
- Dzisiaj z dumą witamy zespół Sikorsky w rodzinie Lockheed Martin - powiedziała Marillyn Hewson, prezes zarządu i dyrektor naczelny koncernu. - Lockheed Martin i Sikorsky szczycą się dziedzictwem innowacji oraz osiągnięć, które kształtują historię lotnictwa już od ponad wieku. Działając wspólnie mamy jeszcze większe możliwości dostarczania najlepszych wartości naszym klientom, pracownikom i udziałowcom.

Prezesem zarządu firmy Sikorsky, a Lockheed Martin Company mianowano Dana Schultza, kierującego pracami nad jej włączeniem w struktury Lockheed Martin, które doprowadziły do zakończenia procesu przejęcia. Poprzednio Dan Schultz zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu obszaru biznesowego Systemów Okrętowych i Lotniczych w ramach segmentu MST koncernu.

- Dan jest byłym wojskowym pilotem śmigłowcowym i ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie wiropłatów, w tym w kierowaniu integracją systemów śmigłowcowych w Lockheed Martin - powiedziała prezes Hewson.

Centrala Sikorsky, firmy wchodzącej w skład koncernu Lockheed Martin, nadal będzie mieścić się w Stratford, w stanie Connecticut. Spółka zatrudnia prawie 15 000 pracowników w 11 krajach. Jej śmigłowce są użytkowane przez wszystkie pięć rodzajów sił zbrojnych USA, a także przez wojska i użytkowników cywilnych w 40 krajach.

W Polsce do Sikorsky Aircraft należą zakłady PZL Mielec.

Źródło: PZL Mielec

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2