reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 05 listopada 2015

Raytheon zaprasza polskie firmy do składania ofert

Raytheon kieruje do polskich firm pierwszą transzę zapytań ofertowych dotyczących kluczowych komponentów polskiego Patriota.
Polskie firmy zapraszane są do składania ofert współpracy z Raytheonem w zakresie projektowania, opracowywania i budowania wielu kluczowych elementów polskiego systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot - poinformował Raytheon.

- Raytheon powierza polskiemu przemysłowi ważne, odpowiedzialne zadania przy budowie systemu, który będzie bronił suwerenności Polski przed zagrożeniami z powietrza - powiedział John Baird, wiceprezes zintegrowanych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na Polskę w spółce Raytheon. - To pierwsze z wielu zapytań ofertowych, które zwiększą przemysłowy i inżynierski potencjał kraju a jednocześnie przyczyniają się do stworzenia nowych miejsc pracy w Polsce.

Raytheon zaproponował trójfazowy program budowy polskiego Patriota.
  • Faza 1 koncentruje się na bezpośrednich zagrożeniach dla Polski, takich jak wrogie kraje, które dysponują samolotami, taktycznymi rakietami balistycznymi, rakietami manewrującymi i bezzałogowymi aparatami latającymi.
  • Faza 1 przewiduje też dostarczenie Polsce systemu Patriot Configuration 3+, najnowszej dostępnej obecnie konfiguracji Patriota. Będzie on zawierał polskie komponenty, w tym antenę systemu identyfikacji „swój-obcy” (Identification Friend or Foe, IFF) produkowaną przez PIT-RADWAR. Ta sama antena IFF zostanie zamówiona przez inne kraje należące do grona 13 państw -użytkowników Patriota w ramach modernizacji Configuration 3+.
  • Faza 2 i 3 polskiego programu Patriot dotyczy obrony Polski przed agresorami poprzez opracowanie, zbudowanie i wdrożenie przez Raytheona we współpracy z polskim przemysłem 360-stopniowego radaru dla polskiego Patriota.

Pierwsza transza zapytań ofertowych obejmuje wszystkie trzy fazy programu. Podobnie jak antena z PIT-RADWAR, wyprodukowane w Polsce elementy będą mogły zostać zakupione przez inne kraje korzystające z systemu Patriot.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-2