reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2015

ABB i Microsoft łączą siły

Firmy ABB i Microsoft zamierzają wspólnie uruchomić platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji.
ABB i Microsoft Corp. udostępniły nową, globalną platformę usług szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Jak zapewniają firmy w komunikacie, powiązanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych firmy ABB z platformą obliczeniową w chmurze Microsoft Azure zapewni klientom ABB stabilność, skalowalność i zaawansowaną obsługę. W ramach tej współpracy będą również wykorzystywane możliwości wynikające z technologii uczenia się maszyn i analizy predyktywnej, które pomogą w tworzeniu nowych rozwiązań w przyszłości.

Oparta na technologii przetwarzania w chmurze platforma będzie łączyć rozwiązania ABB w zakresie szybkiego ładowania z usługami oferowanymi przez Microsoft. Wszystkie systemy ładowania ABB zostaną podłączone do chmury Microsoft Azure i „otoczone” usługami dodatkowymi.
Wiele marek samochodowych inwestuje w dynamicznie rozwijający się rynek pojazdów elektrycznych, na który w przyszłym roku mają zostać wprowadzone nowe modele samochodów. Według raportu serwisu Hybrid Cars, łączna liczba pojazdów elektrycznych sprzedanych na całym świecie przekroczyła już milion sztuk, z czego połowa została zakupiona w ciągu ostatnich 14 miesięcy.

Szybki wzrost liczby pojazdów elektrycznych na świecie następuje wraz z tworzeniem zaawansowanej infrastruktury ładowania i zasilania. Obecnie na całym świecie jest 106 tys. dostępnych publicznie stacji ładowania, przy czym – według agencji Navigant Research – globalne przychody z usług ładowania pojazdów elektrycznych mają wzrosnąć z 152,6 mln USD w 2015 roku do 2,9 mld USD do roku 2023 roku.

– Żyjemy dziś w świecie doceniającym zalety mobilności i usług „w chmurze”, co staje się zresztą coraz bardziej widoczne na globalnym rynku pojazdów elektrycznych – komentuje Peggy Johnson, wiceprezes Microsoft ds. rozwoju biznesu. – Współpraca z ABB pomoże nam spełnić jedną z naszych ambicji, jaką jest zbudowanie inteligentnej platformy „w chmurze”. Spodziewamy się, że nasza technologia i usługi staną się wyróżnikiem rozwiązań ABB.

Źródło: ABB

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2