reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© circotasu dreamstime.com Rynki | 03 listopada 2015

Polski rynek IoT do roku 2018

Według analityków firmy IDC Polska, wartość polskiego rynku Internetu Rzeczy (IoT) podwoi się z 1.5 mld USD w 2014 r. do 3.1 mld USD w 2018 roku.
Według raportu IDC ‘Poland Internet of Things Market 2015–2018 Forecast’, wartość polskiego rynku IoT podwoi się z 1.5 mld USD w 2014 r. do 3.1 mld USD w 2018 roku. W szczególności, w perspektywie do roku 2018, wzrost ten ma być napędzany przez popyt ze strony handlu detalicznego i branży konsumenckiej. Autorzy raporty zwracają też uwagę na ważną rolę, jaką obecnie odgrywają dla nowo powstającego rynku branże produkcyjna, transportowa i energetyczna.

‘W niedalekiej przyszłości rozwiązania oparte na IoT staną się powszechne w wielu branżach, od sektora publicznego, przez przemysł, po handel detaliczny czy sektor finansowy. Zastosowanie technologii IoT będzie oznaczało znaczne zwiększenie konkurencyjności ich produktów i usług oraz lepszą efektywność biznesu. Dlatego brak strategii w tym zakresie może negatywnie wpłynąć na pozycję rynkową firmy’ mówi research manager w IDC Poland Jarek Smulski.

‘Na rynku Internetu Rzeczy robi się coraz bardziej tłoczno. Aktywni na nim są zarówno wielcy gracze z branży IT jak i małe, innowacyjne firmy, często start-up’y, które dzięki świeżym pomysłom notują szybki wzrost przychodów. Duży udział w rozwoju polskiego rynku IoT mają też firmy telekomunikacyjne. Dlatego w raporcie pokazujemy również jaka część rynku IoT oparta jest na kartach SIM i wskazujemy rozwiązania, gdzie ten sposób komunikacji wciąż zyskuje na znaczeniu’ dodaje senior research manager w IDC Polska Tomasz Słoniewski.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1