reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tamas ambrits dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 października 2015

General Motors i LG wspólnie wyprodukują samochód elektryczny

Firmy ogłosiły partnerstwo, którego celem jest opracowanie elektrycznego auta. Od tej pory LG gra kluczową rolę przy tworzeniu samochodu Chevrolet Bolt firmy GM.
LG dostarczy wiele istotnych części niezbędnych do produkcji nowego samochodu elektrycznego, czyli m.in. silnik, przetwornik mocy, akumulatory oraz komponenty elektroniczne. Nowy Chevrolet Bolt ma trafić do produkcji w drugiej połowie 2016 roku, a w sprzedaży możemy się go spodziewać w roku 2017. Cena samochodu ma się kształtować na poziomie 35 tys. USD, a zasięg wyniesie około 320 km.

W związku z porozumieniem, LG uruchomi w Korei Południowej specjalną linię produkcyjną. Koszty związanych z tym inwestycji to około 250 mln USD.

Nie będzie to pierwsza współpraca producenta samochodów i koreańskiej firmy elektronicznej. LG dostarczało już w 2007 roku dla GM moduły do systemu telematycznego OnStar, natomiast LG Chem produkowało akumulatory do hybrydowego auta, które pojawiło się na rynku w 2010 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1