reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Przemysł elektroniczny | 21 października 2015

Nawet 1000 miejsc pracy w Wyżynie Lotniczej

- Wyżyna Lotnicza to naturalna konsekwencja rozwoju Polski w sektorze lotniczym - powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman.
W poniedziałek w Radomiu podpisano aneks do listu intencyjnego w sprawie utworzenia ponadregionalnej inicjatywy pod nazwą Wyżyna Lotnicza. Do inicjatywy dołączyli Marszałkowie trzech województw: lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

- W portfelu PAIiIZ są obecnie projekty, które dadzą kolejne 1000 miejsc pracy w Dolinie Lotniczej, zaś Wyżyna Lotnicza jest szansą na budowę nowego przemysłu i współpracę naukową w trójkącie Radom- Łódź- Dęblin – powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman.

List intencyjny zakłada połączenie i dalszą rozbudowę potencjału produkcyjnego, serwisowego, badawczego i szkoleniowego trzech miast: Dęblina, Łodzi i Radomia. Wyżyna Lotnicza będzie między innymi oferować kursy dla polskich pilotów wojskowych oraz dla lotników z innych armii.

Filarami edukacyjnymi ma być Szkoła Orląt, czyli obecnie modernizowana Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie oraz 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Obie te placówki dysponują bogatą paletą trenażerów i symulatorów, pozwalających szkolić pilotów na różne typy statków powietrznych. Swoje wsparcie edukacyjne zapowiedziały również Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.

Jedna z firm, która ma wspierać rozwój klastra Wyżyna Lotnicza jest Airbus. Producent helikopterów potwierdził w komunikacie, że w związku z kontraktem na śmigłowce Caracal zostanie stworzonych w Radomiu 250 miejsc pracy przy produkcji elementów wyposażenia i części do śmigłowców.

Źródło: PAIiIZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1