reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitry naumov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 października 2015

Prawie 6 mln PLN dla 41 firm

Są już wyniki Go_Global.pl: NCBR wybrało do dofinansowania 41 innowacyjnych przedsiębiorstw komercjalizujących wyniki badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych.
Wyłonione w konkursie firmy oferują innowacyjne produkty i usługi, które mają szansę podbić zagraniczne rynki. Przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać środki przyznane przez NCBR na przygotowanie strategii wejścia na rynki światowe oraz na uzyskanie wiedzy na temat dopasowania swoich produktów do specyficznych wymagań konkretnego regionu. Dofinansowanie można przeznaczyć także na rozwój i weryfikację strategii w relacjach z potencjalnymi inwestorami oraz partnerami biznesowymi.

– Czasy, kiedy wzrost gospodarczy Polski opieraliśmy na imporcie technologii i niskich kosztach produkcji mamy już za sobą. Coraz więcej nowatorskich rozwiązań powstaje w polskich firmach. Program Go_Global.pl Narodowego Centrum Badań i Rozwoju daje im możliwość wejścia na nowe rynki i dotarcie ze swoją ofertą do klientów na całym świecie – mówi prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jak zwykle wybraliśmy kilka z 41 projektów rekomendowanych do dofinansowania, które najbardziej nas zainteresowały. Oto one:Program Go_Global.pl realizowany jest we współpracy Polsko-Amerykańską Radą Współpracy (US-Polish Trade Council - USPTC), Plug&Play Tech Center, Fraunhofer MOEZ (Fraunhofer-Zentrum für Mittel- und Osteuropa, Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, Flinders Partners, FundingBox Accelerator, Accelerace oraz Instituto Superior para el Desarrollo de Internet (ISDI).

Źródło: © NCBR

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1