reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 października 2015

Qualcomm pozbywa się biznesu rzeczywistości rozszerzonej

Qualcomm Connected Experiences, spółka zależna Qualcomm Incorporated, podpisał umowę sprzedaży biznesu Vuforia firmie PTC.
Vuforia to platforma przeznaczona dla twórców aplikacji mobilnych wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną (ang. augmented reality – AR). Zamknięcie transakcji spodziewane jest jeszcze w 2015 roku, a cena zakupu to 65 mln USD.

Działająca od 1985 roku firma PTC, zajmuje się rozwiązaniami z obszaru internetu rzeczy. Główna siedziba spółki znajduje się w miejscowości Needham w stanie Massachusetts.

- Qualcomm zawsze stara się przesuwać granice tego, co można osiągnąć dzięki komputerom. Dzięki wykorzystaniu technologii mobilnych firmy Qualcomm, Vuforia stała się platformą wybieraną przez deweloperów aplikacji wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną – powiedział Derek Aberle, prezes Qualcomm Incorporated. - Z firmą PTC łączy nas wizja globalnej sieci i wiemy, że Vuforię pod kierownictwem PTC czeka nieustanny rozwój – dodaje Aberle.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1