reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladek dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 października 2015

MSP i krakowskie uczelnie powołały spółkę technologiczną

Laboratorium Inteligentnego Miasta i Innowacyjnej Gospodarki to nowa spółka Skarbu Państwa i krakowskich uczelni wyższych.
Akt założycielski spółki KRK NH2 podpisano w piątek, 9 października. Celem nowo powołanej spółki jest utworzenie Laboratorium Inteligentnego Miasta i Innowacyjnej Gospodarki, grupującego centra badawcze i biura projektowe wykorzystujące potencjał naukowy Krakowa.

- Wraz z trzema krakowskimi wyższymi uczelniami powołaliśmy spółkę, która ma na celu zachęcanie inwestorów do lokowania w pobliżu Nowej Huty swoich laboratoriów badawczych, centrów wdrożeniowych i kompetencyjnych. Skarb Państwa wniósł do niej nieruchomości, na których powstaną laboratoria i ośrodki badawcze. Liczę, że współpraca przedsiębiorców i krakowskich uczelni zaowocuje wzrostem liczby wdrażanych do gospodarki rozwiązań innowacyjnych oraz wzmocnieniem konkurencyjności całego polskiego przemysłu – powiedział Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa.

Utworzenie spółki ma na celu m.in. zapewnienie warunków dla wielowymiarowej i wieloaspektowej współpracy uczelni ze środowiskiem przedsiębiorców i administracją w ramach projektów innowacyjnych i realizacji transferu myśli technologicznej. Ponadto dążyć ona będzie do wprowadzenie modelowych rozwiązań w zakresie infrastruktury inteligentnego miasta, stworzenia przestrzeni przyjaznej mieszkańcom i użytkownikom, rewitalizacji najcenniejszych budynków poprzemysłowych wraz z otoczeniem. Spółka ma także przyczynić się do stworzenia nowych miejsc pracy – informuje Ministerstwo Skarbu Państwa.

Powołanie spółki jest realizacją porozumienia z sierpnia 2015 r. zawartego przez ministra Andrzeja Czerwińskiego, przedstawicieli uczelni krakowskich oraz wojewody małopolskiego.

Źródło: MSP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2