reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andreypopov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 października 2015

APS Energia planuje akwizycję

APS Energia prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji. Prezes spółki Piotr Szewczyk ma nadzieję, że jedną z transakcji uda się sfinalizować na początku przyszłego roku.
- Rozmawiamy z podmiotami, które mają tych samych klientów co my, a ich działalność jest dla nas komplementarna. To spółki, których roczne przychody są na poziomie od dziesięciu do kilkudziesięciu milionów złotych, ale rozmawiamy też ze spółką która ma obroty rzędu 100 mln PLN - powiedział prezes APS Energia.

Piotr Szewczyk nie wykluczył, że środki na przejęcie mogą pochodzić m.in. z emisji nowych akcji. - Mamy kilka możliwości. Po pierwsze, zaakceptowany przez radę nadzorczą kapitał docelowy. Na razie wykorzystaliśmy 1,73 mln akcji z 4,5 mln. Po drugie, finansowanie dłużne np. obligacje. Po trzecie, finansowanie z instytucji proeksportowych, jak EBOR czy BGK - wyjaśnił Piotr Szewczyk.

Prezes poinformował, że ten rok będzie dla spółki rekordowy pod względem przychodów i zysków. - W tym roku w naszych wynikach będzie królował rynek polski ze względu na inwestycje w energetyce – powiedział Szewczyk. Na drugim miejscu pod względem obrotów w Grupie APS Energia plasuje się rynek rosyjski, a następnie kazachski i czeski.
W najbliższych tygodniach Grupa APS Energia otworzy spółkę w Turcji, która w przyszłości mogłaby obsługiwać także rynek irański. W I połowie 2016 r. APS Energia zamierza natomiast utworzyć spółkę w USA.

Akcje APS Energia zadebiutowały na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs akcji producenta przemysłowych systemów zasilania awaryjnego wzrósł do rekordowego poziomu 5 PLN.
Źrodło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2