reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 października 2015

Dell i EMC negocjują fuzję

Jak donosi „The Wall Street Journal”, powołując się na anonimowe źródła, Dell prowadzi rozmowy dotyczące przejęcia EMC Corporation – giganta dostarczającego systemy przechowywania danych.
Dziennik podkreśla, że byłoby to największe przejęcie w historii branży technologicznej. Wartość rynkowa EMC oceniana jest na 50 mld USD. Ewentualnego potwierdzenia wiadomości możemy się spodziewać już w ciągu tygodnia, ale równie dobrze, rozmowy mogą zakończyć się fiaskiem. Nie wiadomo też, czy negocjacje dotyczą przejęcia całej firmy, czy tylko części biznesu EMC.

Umowa z EMC utrwaliłaby zmianę strategii firmy Dell, która odchodzi od obsługi klientów indywidualnych, na rzecz oferowania kompletnych rozwiązań dla dużych firm. Firma Dell w 2013 roku wycofała się z giełdy i stała się prywatną firmą, której właścicielami są Michael Dell wraz z firmą inwestycyjną Silver Lake Partners.

Akcje firmy EMC – w latach 90. beniaminka branży technologicznej – w ciągu ostatniego roku spadły o 13%, a firma znajduje się pod presją jednego z akcjonariuszy by wydzielić spółkę VMware, której 80% należy do EMC.

Źródło: The Wall Street Journal

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2