reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© baloncici dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 października 2015

Trzecia spółka typu spin-off na Politechnice Warszawskiej

Nowo powstały spin-off - nanoEMI sp. z o.o. - do produkcji swoich materiałów będzie wykorzystywał między innymi grafen.
We wrześniu 2015 roku dzięki inicjatywie pracowników Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka typu spin-off: nanoEMI sp. z o.o.

Głównym celem działalności spółki jest opracowanie technologii produkcji niemetalowego, elastycznego, trwałego i lekkiego nanokompozytu, który dla szerokiego zakresu fal elektromagnetycznych (10 kHz – 20 GHz) jest nieprzepuszczalny przy czym jednocześnie może być do pewnego stopnia transparentny w zakresie światła widzialnego. Proponowany materiał opiera się na połączeniu różnego typu polimerów z intencjonalnie modyfikowanymi nanomateriałami węglowymi, w tym grafenem płatkowym.

W zależności od aplikacji końcowej, zakłada się produkcję wielkopowierzchniowych i skalowalnych nanokompozytów ekranujących o modyfikowalnym składzie i kształcie, który pozwoli na zmianę parametrów materiału takich jak wydajność ekranowania, zakres, wagę, elastyczność, poziom transparencji dla światła widzialnego. Materiał ten w szczególności może być zastosowany do tłumienia sygnałów z zakresu telekomunikacyjnego i radarowego (2-12 GHz).

Nanokompozyty produkowane przez nanoEMI będą mogły znaleźć zastosowanie m.in. w ochronie urządzeń elektronicznych oraz ludzi przed elektrosmogiem, powłokach antyradarowych, ochronie elementów elektronicznych np. w przemyśle samochodowym czy lotniczym.

Akt notarialny powołania nanoEMI sp. z o.o. został podpisany w dniu 23 września br. Udziały w spółce objęli:
  • zespół twórców – pracownicy Wydziału Fizyki oraz ICHiP PW;
  • Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej reprezentujący w spółce Politechnikę Warszawską.

Spółkę reprezentuje jednoosobowy zarząd, prezesem został Mariusz Zdrojek.

Źródło: Politechnika Warszawska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1