reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 11 września 2015

Internet rzeczy według Samsunga

Jesteśmy pewni, że internet rzeczy zrewolucjonizuje świat elektroniki użytkowej. Dlatego tegoroczne targi IFA 2015 Samsung w całości dedykuje tym rozwiązaniom – powiedział dr W.P. Hong, Chief Marketing Officer Samsung Electronics.
Podczas targów IFA 2015 w Berlinie Samsung Electronics zaprezentował innowacyjne rozwiązania z zakresu internetu rzeczy, m.in. SmartThings Hub i Smart Home Monitor, czujnik snu SleepSense, usługę gamingową GameFly oraz pralkę AddWash. Nowe produkty łączą się w jeden, przyjazny ekosystem, który zapewnia zdrowsze, wygodniejsze i ciekawsze życie. Firma podkreśla, że każdego roku sprzedajemy europejskim konsumentom ponad 300 milionów produktów, które używane są one zarówno w domu, jak i w coraz większym stopniu – w pracy.

- Nowy SmartThings Hub firmy Samsung, czujniki i zaktualizowana aplikacja mobilna mają dziś premierę w Stanach Zjednoczonych, a w przyszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii. Wprowadzenie tych rozwiązań na szeroką skalę w Europie jest planowane na rok 2016 – stwierdził Alex Hawkinson, założyciel i dyrektor generalny SmartThings. Jak informuje firma, Samsung SmartThings Hub, czyli serce systemu służącego m.in. do monitoringu domu, został teraz wyposażony w bardziej wydajny procesor.

Inne urządzenie prezentowane podczas berlińskich targów – SleepSense – ma poprawić jakość snu. SleepSense wykorzystuje opatentowaną technologię analizy długości i jakości snu, a dzięki aplikacji mobilnej przygotowuje spersonalizowane raporty oraz zalecenia ekspertów. Wystarczy umieścić czujnik pod materacem, pobrać na telefon aplikację SleepSense, połączyć urządzenie z aplikacją i po prostu zasnąć. Dzięki pracującemu w czasie rzeczywistym bezdotykowemu czujnikowi, urządzenie analizuje tętno i częstość oddechu, a także ruchy w trakcie snu.

Jak podkreśla Samsung, samochody są ważną częścią ekosystemu internetu rzeczy, o czym świadczy współpraca z kilkoma wiodącymi producentami samochodów, mająca na celu wprowadzanie innowacji w branży motoryzacyjnej. Samsung SmartThings zostanie wkrótce zintegrowany z samochodami BMW, wyświetlając powiadomienia pochodzące ze SmartThings Hub bezpośrednio na desce rozdzielczej. Z kolei aplikacja SmartThings pozwoli sprawdzić stan techniczny samochodu, a nawet zdalnie go zablokować i odblokować.

Dzięki współpracy z koncernem Volkswagen jazda samochodem będzie teraz jeszcze bardziej komfortowa za sprawą Car Mode for Galaxy – aplikacji, która pozwala na korzystanie z różnych funkcji w telefonie bez odrywania się od kierownicy. S-Voice potrafi nawet przeczytać na głos przychodzące wiadomości tekstowe – czytamy w komunikacie Samsunga.

Samsung jest też zaangażowany w rozwijanie ekosystemu UHD poprzez współpracę z firmami, takimi jak Amazon, Netflix, Wuaki, Chili, Strefa VOD, Videoland i Videoload, jak również regionalnymi partnerami nadawczymi w całej Europie, w tym Canal Plus, British Telecom (BT) i HD+. Koreański producent mocno stawia na gry i wspólnie z GameFly uruchomił usługę subskrypcyjną, które zapewnia dostęp do najlepszych gier na świecie z poziomu Samsung Smart TV, bez potrzeby posiadania konsoli. GameFly działa na zasadzie strumieniowego przesyłania danych przez internet.Na IFA 2015 nie mogło oczywiście zabraknąć telewizorów i sprzętu AGD. - Telewizory Samsung to pierwsze urządzenia na rynku, które obsługują nową specyfikację HDMI 2.0a, umożliwiającą transmisję metadanych za pomocą zewnętrznych źródeł kompatybilnych z HDR – informuje firma w komunikacie. Z kolei inteligentna pralka WW8500 AddWash pozwala dorzucać ubrania do prania w dowolnym momencie cyklu prania. Urządzenie jest też podłączone do internetu, umożliwiając konsumentom zdalne moitorowanie i obsługę urządzenia.

© Samsung

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2