reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander fediachov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 września 2015

Partnerstwo Boeinga i PGZ

Boeing i PGZ będą współpracować w zakresie lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności. Podpisane dzisiaj porozumienie wesprze Plan Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP.

Spółka Boeing uzyska dostęp do utalentowanych specjalistów i innowacji w ramach polskiego przemysłu zbrojeniowego, jednocześnie współpracując ze spółkami PGZ w realizacji celów ich działalności - czytamy w komunikacie. Ponadto przedsiębiorstwa zamierząją wspólnie wspierać, utrzymywać i modernizować systemy obronne oraz pracować nad zintegrowaniem polskich systemów na platformach spółki Boeing; wzmocnieniem mocy produkcyjnych; włączeniem spółek wchodzących w skład PGZ w łańcuch dostaw spółki Boeing; prowadzeniem wspólnych działań badawczo-rozwojowych oraz zwiększaniem możliwości przemysłu zbrojeniowego.
- Od początku istnienia priorytetem PGZ jest maksymalne umiędzynarodowienie działalności biznesowej. Dla nas szczególnie istotne są takie porozumienia z partnerami z zagranicy, które z jednej strony będą wspierać realizację Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP, a z drugiej włączą spółki PGZ w międzynarodowe łańcuchy dostaw – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ SA. – Jestem przekonany, że współpraca PGZ z Boeing będzie owocna dla obu stron. Dla spółek PGZ to szansa na wzrost innowacyjności i wejście w nowe obszary działalności.
- Spółki należące do PGZ są różnorodne i mają potencjał do odgrywania jeszcze większej roli w międzynarodowej branży lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności. Możliwości współpracy wynikające z wszechstronnego portfela spółki Boeing w dziedzinie wojskowości, handlu, bezpieczeństwa i przestrzeni kosmicznej mogą urzeczywistnić ten potencjał – powiedział Jeff Kohler, Vice President for International Business Development for Defense, Space & Security. Jedną z pierwszych platform spółki Boeing, która zapewnia potencjał dla współpracy z polską branżą zbrojeniową, jest AH-64E Apache – kandydat na śmigłowiec szturmowy dla Polski w ramach planu modernizacji sił zbrojnych tego kraju. Spółka Boeing wraz ze swoim zespołem branżowym ds. AH-64E Apache – obejmującym spółki General Electric, Lockheed Martin, Raytheon i Longbow Ltd. – niedawno uczestniczyła w dwudniowym warsztacie razem z 10 spółkami PGZ w celu stworzenia partnerstwa w ramach polskiego programu „Kruk”. Spółka Boeing wraz ze swoimi partnerami branżowymi będzie nadal współpracowała ze spółkami należącymi do PGZ w celu wyszukiwania możliwości na innych platformach i systemach wojskowych i komercyjnych. --- Koncern obronny PGZ skupia ponad 30 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld PLN. Grupa mocno stawia na współpracę z polską nauką oraz na proces badawczo-rozwojowy. Ponadto, PGZ unowocześnia, modernizuje i serwisuje pojazdy, samoloty, śmigłowce, okręty. W najbliższych latach, PGZ będzie rozwijała technologie kosmiczne i satelitarne oraz cybertechnologie, zakładając trzykrotny wzrost biznesu w perspektywie do 2030 roku. Boeing jest czołową spółką branży lotnictwa i kosmonautyki na świecie i największym producentem komercyjnych pasażerskich samolotów odrzutowych i wojskowych statków powietrznych łącznie. Spółka Boeing z siedzibą w Chicago zatrudnia ponad 165 000 osób w Stanach Zjednoczonych i ponad 65 krajach.
reklama
January 26 2021 10:57 V18.15.16-2