reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander fediachov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 września 2015

Partnerstwo Boeinga i PGZ

Boeing i PGZ będą współpracować w zakresie lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności. Podpisane dzisiaj porozumienie wesprze Plan Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP.
Spółka Boeing uzyska dostęp do utalentowanych specjalistów i innowacji w ramach polskiego przemysłu zbrojeniowego, jednocześnie współpracując ze spółkami PGZ w realizacji celów ich działalności - czytamy w komunikacie. Ponadto przedsiębiorstwa zamierząją wspólnie wspierać, utrzymywać i modernizować systemy obronne oraz pracować nad zintegrowaniem polskich systemów na platformach spółki Boeing; wzmocnieniem mocy produkcyjnych; włączeniem spółek wchodzących w skład PGZ w łańcuch dostaw spółki Boeing; prowadzeniem wspólnych działań badawczo-rozwojowych oraz zwiększaniem możliwości przemysłu zbrojeniowego.

- Od początku istnienia priorytetem PGZ jest maksymalne umiędzynarodowienie działalności biznesowej. Dla nas szczególnie istotne są takie porozumienia z partnerami z zagranicy, które z jednej strony będą wspierać realizację Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP, a z drugiej włączą spółki PGZ w międzynarodowe łańcuchy dostaw – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ SA. – Jestem przekonany, że współpraca PGZ z Boeing będzie owocna dla obu stron. Dla spółek PGZ to szansa na wzrost innowacyjności i wejście w nowe obszary działalności.

- Spółki należące do PGZ są różnorodne i mają potencjał do odgrywania jeszcze większej roli w międzynarodowej branży lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności. Możliwości współpracy wynikające z wszechstronnego portfela spółki Boeing w dziedzinie wojskowości, handlu, bezpieczeństwa i przestrzeni kosmicznej mogą urzeczywistnić ten potencjał – powiedział Jeff Kohler, Vice President for International Business Development for Defense, Space & Security.

Jedną z pierwszych platform spółki Boeing, która zapewnia potencjał dla współpracy z polską branżą zbrojeniową, jest AH-64E Apache – kandydat na śmigłowiec szturmowy dla Polski w ramach planu modernizacji sił zbrojnych tego kraju. Spółka Boeing wraz ze swoim zespołem branżowym ds. AH-64E Apache – obejmującym spółki General Electric, Lockheed Martin, Raytheon i Longbow Ltd. – niedawno uczestniczyła w dwudniowym warsztacie razem z 10 spółkami PGZ w celu stworzenia partnerstwa w ramach polskiego programu „Kruk”. Spółka Boeing wraz ze swoimi partnerami branżowymi będzie nadal współpracowała ze spółkami należącymi do PGZ w celu wyszukiwania możliwości na innych platformach i systemach wojskowych i komercyjnych.

---
Koncern obronny PGZ skupia ponad 30 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld PLN. Grupa mocno stawia na współpracę z polską nauką oraz na proces badawczo-rozwojowy. Ponadto, PGZ unowocześnia, modernizuje i serwisuje pojazdy, samoloty, śmigłowce, okręty. W najbliższych latach, PGZ będzie rozwijała technologie kosmiczne i satelitarne oraz cybertechnologie, zakładając trzykrotny wzrost biznesu w perspektywie do 2030 roku.

Boeing jest czołową spółką branży lotnictwa i kosmonautyki na świecie i największym producentem komercyjnych pasażerskich samolotów odrzutowych i wojskowych statków powietrznych łącznie. Spółka Boeing z siedzibą w Chicago zatrudnia ponad 165 000 osób w Stanach Zjednoczonych i ponad 65 krajach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1