reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 sierpnia 2009

Inwestycja PETEC warta 20 mln funtów wygeneruje 1500 miejsc pracy

Wartą 2 mln funty ekspansję PETEC (Printable Electronics Technology Centre) będzie można zobaczyć w NETPark'u w Sedgefield, County Durham w Wielkiej Brytanii. Centrum ma otrzymać 12 milionów funtów z rządowego planu strategii dot. zaawansowanych procesów wytwórczych oraz dodatkowe 8 milionów z Agencji Rozwoju Regionalnego.
Szacuje się, że powyższa inwestycja wykreuje 250 miejsc pracy w North East oraz 1500 nowych miejsc w skali kraju. Dotacje w znacznym stopniu zwiększą możliwości rozwoju produktów oraz przyniosą wymierne efekty w procesach tworzenia prototypów m.in.:
• ultra-efektywnego oświetlenia,
• elastycznych wyświetlaczy,
• nowych inteligentnych opakowań.

PETEC został założony w 2006 roku przez Regionalną Agencję Rozwoju na mocy spółki pomiędzy One North East i Durham Economic Partnership. Centrum zrzesza wynalazców i innowatorów, którzy obrali sobie za cel rynkowe wykorzystanie różnych koncepcji naukowych. Centrum pomaga klientom w wybraniu odpowiednich materiałów oraz przy podejmowaniu kroków inwestycyjnych mających na celu wprowadzanie danego produktu na rynek.

Dzięki ekspansji centrum ugruntuje swoją kluczową pozycję na rynku jako bazę rosnącego w siłę sektora elektronicznych rozwiązań używanych w obszarze drukowania. Planowana inwestycja będzie skutkowała m.in.:
- wygenerowaniem 500m2 wolnej przestrzeni do użycia przy okazji pilotażowych projektów produkcji,
- rozwojem nowych aplikacji, co w praktyce powinno przyciągnąć inne angielskie firmy do współpracy,
- zainteresowaniem sektora prywatnego zastosowaniem nowych produktów świetlnych i tych związanych z energią słoneczną.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1