reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wrangler dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 września 2015

Grupa Sonel w I półroczu 2015 roku podwoiła zyski

Przychody Sonela wzrosły r/r o 87%, natomiast zysk EBIT i netto wzrosły rok do roku odpowiednio o 101% i 92% Sonel planuje dalszą intensyfikację sprzedaży i ekspansję na nowe rynki.
Sonel wypracował w I półroczu 2015 roku 43,79 mln PLN skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wobec 23,41 mln PLN w roku ubiegłym (wzrost 87%). W minionym okresie sprawozdawczym znacząco zwiększyły się również zysk operacyjny oraz wynik netto, które wyniosły 6,4 mln PLN (wzrost 101,2%) oraz 5,9 mln PLN (91,5%). W 2014 roku spółka kierowana przez Krzysztofa Wieczorkowskiego wykazała zyski odpowiednio 3,18 mln PLN oraz 3,07 mln PLN.

- Na taki wzrost przychodów złożyła się sprzedaż montażu podzespołów do podmiotów z grupy Lincoln, która osiągnęła kwotę przeszło 19,66 mln PLN, co stanowi 45,4% sprzedaży grupy. Dzięki temu udział produkcji usługowej wzrósł z 15,9% w I półroczu 2014 roku do 46,8% w bieżącym półroczu. Systematyczna realizacja zleceń i znaczące poprawienie wykorzystania zasobów przyczyniło się do poprawy naszej rentowności – twierdzi Krzysztof Wieczorkowski, prezes grupy Sonel.

Warto zauważyć, że istotny poziom sprzedaży zanotowała już spółka indyjska (Sonel Instruments India), która uzyskała 1,97 mln PLN sprzedaży i zysk netto na poziomie 108 tys. PLN. Drugi podmiot zależny w Grupie, spółka Foxytech, odnotowała stratę w wysokości 228 tys. PLN. - Foxytech jest gotowy do realizacji kontraktów na dostawy liczników. Jak dotąd jednak nie udało się z sukcesem uczestniczyć w przetargach. Aktualnie głównym zadaniem spółki jest zdobycie kontraktu na dostawy. Równolegle prowadzone są usługi w zakresie legalizacji liczników. Poziom sprzedaży jak dotąd nie umożliwia spółce wypracowania dodatnich wyników. Z kolei Sonel Instruments India osiąga poziom sprzedaży pozwalający na wypracowywanie zysków. Spółka prowadzi sprzedaż wyrobów Sonela oraz pośredniczy w sprzedaży innych produktów – tłumaczy Krzysztof Wieczorkowski.

A jak zapowiada się II półrocze w wykonaniu grupy? - W dalszym ciągu będziemy kontynuować próby rozszerzenia rynków zbytu na inne nowe państwa i intensyfikować sprzedaż na rynkach dotychczasowych. Kolejne lata będą skutkowały wdrażaniem rozwiązań, dla których jednym z kluczowych elementów będzie możliwość lokowania ich w niezmienionej formie na rynku Polski, Europy i w innych obszarach. Planujemy pozyskać w tym celu kolejne środki z programów pomocowych związanych z rozwojem innowacyjności. Liczymy na to, że w drugim półroczu 2015 roku zależny Foxytech zrealizuje dostawy liczników, wygrywając pierwszy przetarg i skutecznie zaistnieje na rynku krajowych dostawców liczników energii – zakłada prezes Wieczorkowski.

---
Źródło: Sonel

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1