reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© InfoSCAN Przemysł elektroniczny | 25 sierpnia 2015

InfoSCAN publikuje prognozy i strategię

InfoSCAN chce powtórzyć sukces Medicalgorythmics i podbić zachodnie rynki. W planach jest rozwój produkcji sprzętu medycznego i opracowywanie nowych typów urządzeń telemedycznych.
InfoSCAN prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz inne urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2015 r.

Przychody i zyski

19 sierpnia 2015 spółka przedstawiła na konferencji prasowej prognozę wyników finansowych do roku 2017. Według prezentowanych danych, firma oczekuje w II półroczu roku 2015 przychodów na poziomie 154 tys. zł i straty EBITDA w wysokości 230 tys. zł.

Na 2016 r. zarząd prognozuje wzrost przychodów do 1.96 mln zł przy EBITDA na poziomie 70.4 tys. zł, czyli osiągnięcie break even point. W 2017 chce już porządnie zarobić: sprzedaż ma wynieść 8.16 mln zł a EBITDA ma skoczyć do 3.5 mln zł.

Rozwój w Polsce i poza granicami

Wraz z prognozą finansową InfoSCAN przedstawił swoją strategię rozwoju. Bazuje ona przede wszystkim na rozwoju poza granicami Polski: spółka planuje rozpoczęcie sprzedaży w Wielkiej Brytanii w I połowie 2016 oraz w Stanach Zjednoczonych w II połowie 2016.

‘W przyjętej strategii rozwoju Spółka zakłada wzrost skali działalności na rynku krajowym oraz uruchomienie działalności i jej rozwój na rynku Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Wejście na zagraniczne rynki zbytu, w szczególności na rynek Stanów Zjednoczonych powinno przyczynić się do dynamicznego wzrostu przychodów ze sprzedaży. W ramach realizowanej strategii Zarząd Spółki planuje rozwój sieci dystrybucji i kanałów sprzedaży. Wraz z rozwojem działalności Spółka będzie zwiększała liczbę wyprodukowanych urządzeń diagnostycznych. Ponadto, Spółka pracuje nad wprowadzeniem na rynek nowych produktów i usług oraz kontynuuje prace badawczo-rozwojowe, jak również podejmuje działania zmierzające do ochrony praw autorskich rozwiązań Spółki’ czytamy w strategii spółki.

Działania R&D i wprowadzanie nowych produktów na rynek

Spółka zakłada stworzenie nowych rozwiązań w zakresie telemedycyny oraz składanie kolejnych wniosków o dofinansowanie w ramach programów naukowo – badawczych. Obecnie Spółka przygotowuje wniosek o dofinansowanie planowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu STRATEGMED III. Wniosek przygotowywany jest w konsorcjum z Politechniką Warszawską oraz Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

W ramach dotychczasowej działalności Spółka prowadzi działania badawczo-rozwojowe w obszarze rozwoju systemu badań EKG oraz doskonalenia rozwiązania diagnostycznego dla ZOPS. W ramach działalności badawczej w 2014 r. Spółka zakończyła projekt dofinansowany ze środków NCBiR. W latach 2014-2015 Spółka znacząco ulepszyła system analityczny MEDium24 oraz wprowadziła technologię zdalnego nadzoru nad badaniami – TeleCheck.

Obecnie Spółka prowadzi zaawansowane prace w zakresie wprowadzenia następujących technologii:
• tele-KTG (Telemetryczny System Monitorowania, Rejestracji i Automatycznej Analizy Pracy Serca Płodu). W ramach tego projektu badawczego Spółka współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.
• WHMS (system telemetryczny służący do monitorowania parametrów życiowych uczestników akcji ratowniczych w warunkach zagrożenia życia). W ramach tego projektu badawczego Spółka współpracuje z Wojskową Akademią Techniczną.

Ponadto, prowadzone są zaawansowane prace nad wprowadzeniem na rynek nowej generacji urządzenia: InfoSCAN MED 400, jego wdrożenie planowane jest na I kwartał 2016 r.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2