reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 06 sierpnia 2009

Pomimo recesji segment EMS notuje wzrost

W przeciwieństwie do większości danych i statystyk płynących z obszaru EMS, raport PLATHEFT'u, niemieckiego dostawcy rozwiązań EMS, rzuca pozytywne światło na dynamikę rozwoju branży. Firma zanotowała wzrost rocznego przychodu o 65% - z 3,4 miliona euro w 2007 roku do 5,6 miliona w roku 2008.
Według prezesa firmy Matthiasa Holstena dobre wyniki firmy mają swoje źródło w specyfice niszy rynku, na którym firma operuje. Klienci firmy bazują na wsparciu i doświadczeniu PLATHEFT'u przy produkcji na mniejszą skalę. Odnosi się to również do prototypów, głównie używanych w segmencie obrony i przemyśle lotniczym. Prezes PLATHEFT'u uważa, że siłą jego firmy jest taki rodzaj produkcji, który okazuje się zupełnie nieatrakcyjny rynkowo dla największych graczy z branży EMS. Według prezesa jego firma nagradzana jest przez swoich klientów za proaktywną politykę rynkową.Holsten podreśla znaczenie koncentracji uwagi ze strony menedżerów na wszystkich z obecnie zatrudnionych pracowników w firmie. Obecnie firma zatrudnia 62 osoby, co stanowi 100% wzrost. Kolejnym z priorytetów firmy jest ciągłe dążenie do podnoszenia, już wysokiego, technicznego poziomu produkcji. Z tego też powodu firma wciąż poszukuje na rynku wykwalifikowanych specjalistów.

Według wyliczeń firmy rok 2009 zapowiada się równie pomyślnie. Zarząd firmy oczekuje utrzymania dynamiki wzrostu na poziomie 25% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2018 11:01 V9.5.5-1