reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© elena duvernay dreamstime.com Nauka | 29 lipca 2015

Politechnika Łódzka bliżej kosmosu

Politechnika Łódzka została członkiem Krajowego Centrum Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej (KCiKiS). Teraz Centrum liczy 15 członków – uczelni i instytucji związanych z sektorem kosmicznym.
KCiKiS powstało jako sieć naukowa, mająca skupiać wiodące ośrodki związane z szeroko rozumianą eksploracją i poznawaniem kosmosu. KCiKiS dąży także do współpracy pomiędzy polskimi ośrodkami badawczymi i uczelniami, która zapewniałaby harmonijny rozwój całego sektora kosmicznego, poprzez krajową sieć naukową, otwartą na partnerów zarówno naukowych, jak i przemysłowych.

Uczelnia dołączyła do organizacji podczas IV Walnego Zgromadzenia Krajowego Centrum Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej, które odbyło się 22 lipca w Politechnice Łódzkiej. Jego członkowie chcą wspólnie doprowadzić do ścisłych i skutecznych związków z polskim przemysłem kosmicznym oraz do komercjalizacji prac badawczych w obszarze aplikacji satelitarnych.

---
Źródło: Politechnika Łódzka

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1