reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photodynamx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lipca 2015

Dotacje na rozwój infrastruktury badawczej przedsiębiorstw

Zgodnie z harmonogramem naborów pod koniec lipca br. planowane jest ogłoszenie konkursu na inwestycje w infrastrukturę badawczo-rozwojową (B+R) przedsiębiorstw.
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 (PO IR) będzie jednym z głównych źródeł dofinansowania działalności innowacyjnej przedsiębiorców. Nabór w konkursie na inwestycje w infrastrukturę B+R prowadzony będzie od 1 września do 30 października. Wnioski będą mogły składać zarówno małe i średnie, jak i duże przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie udzielane będzie tworzenie lub rozwój centrów badawczo-rozwojowych poprzez m.in. zakup sprzętu, wyposażenia, licencji i innych wartości niematerialnych i prawnych służących prowadzeniu działalności B+R, w tym również na zakup lub wykonanie budynków. Wartość wsparcia może wynieść od 15% do 70% wartości kosztów kwalifikowanych w zależności od lokalizacji projektu i wielkości przedsiębiorstwa.

Preferowane będą projekty tworzące istotną liczbę miejsc pracy dla pracowników B+R, a także przewidujące współpracę z jednostką naukową. Projekty muszą wpisywać się w zakres Krajowej Inteligentnej Specjalizacji czyli obszarów tematycznych istotnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego.

Nabór organizowany będzie przez Ministerstwo Gospodarki. Planowany harmonogram naboru wniosków można odnaleźć na stronie dedykowanej PO IR: www.poir.gov.pl

---
Autorką artykułu jest Anna Zaleska, manager Działu Doradztwa Europejskiego firmy Crido Taxand Sp. z o.o.
www.taxand.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1