reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aleksandr volkov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 lipca 2015

425 nowych miejsc pracy w mieleckiej SSE

Wśród nowych inwestorów w strefie znajdziemy firmę Basco 2, która zamierza w nowej hali produkcyjnej uruchomić produkcję elementów dla branży grzewczej i sanitarnej. W zeszłym roku firma obchodziła 20-lecie działalności.
Agencja Rozwoju Przemysłu SA, zarządzający SSE EURO-PARK MIELEC udzieliła w 2015 roku łącznie 15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie.

Nowi projekty na terenie strefy rozpoczną również CNC Innovations (obróbka skrawaniem metali dla różnych branż m.in. motoryzacji i lotnictwa)oraz firma South Bay Solutions specjalizująca się w precyzyjnej obróbce skrawaniem, projektowaniu, montażu oraz w branży usług outsourcingowych. Wśród klientów South Bay Solutions wymienione są takie firmy jak Tesla, Flextronics, Applied Materials czy Agilent Technologies.

Natomiast kolejnych inwestycji w strefie podejmują się producent kabli światłowodowych ELMAT (4 zezwolenia w strefie) oraz ML SYSTEM. Reinwestycję w strefie zadeklarował także producent pojazdów elektrycznych firma Melex.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1460 ha i jest zlokalizowana w 26 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 6,8 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 26,5 tys. osób. Do tej pory wydano 313 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II, Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF POLSKA, BURY, BORGWARNER POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer Pro, Kronospan i BRW. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.

---
Źródło: Mielecka SSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2