reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom schmucker dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 lipca 2015

Sąd zdecydował w sprawie byłej syndyk FagorMastercook

Sąd odrzucił wniosek byłej syndyk Teresy Kalisz, która złożyła zażalenie na sędziego komisarza – informuje NSZZ „Solidarność”
Przypomnijmy, że sprawa dotyczyła sprzedaży wrocławskich zakładów FagorMastercook ,które ostatecznie kupił niemiecki koncern BSH. W kwietniu tego roku sędzia komisarz Jarosław Horobiowski zadecydował o wyznaczeniu zastępcę syndyka Annę Łukaszun. Nałożył także na dotychczasową syndyk Teresę Kalisz grzywnę w wysokości 30 tys. PLN za niewykonanie poprzednich postanowień dotyczących sprzedaży spółki firmie Bosch. Była syndyk Teresa Kalisz kilkukrotnie odmawiała zawarcia kontraktu z BSH argumentując, że kwota oferowana przez niemiecką firmę jest zbyt niska.

Bosch kupił za wrocławską fabrykę 90 mln PLN, do czego dołoży 5 mln PLN na odprawy i zainwestuje przynajmniej 120 mln PLN w jej modernizację. Produkcja ma ruszyć w przyszłym roku.

„Solidarność” poinformowała także, że Komisja Zakładowa zlikwidowanej fabryki FagorMastercook złożyła wraz z Zarządem Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk złożyła wniosek do ministra pracy Kamysza o środki na kolejne 30% odpraw dla pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2