reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© yuriy chaban dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 czerwca 2015

Kolejni inwestorzy w WSSE „Invest-Park”

Blisko 330 osób planują zatrudnić przedsiębiorcy, którzy w tym roku otrzymali zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej SSE „Invest-Park”. Wśród nich są m.in. dostawcy dla branży AGD.
10 firm deklaruje inwestycje przekraczające 300 mln PLN – poinformowały władze strefy. Oto kilku przedsiębiorców, którzy odebrali zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park”.

Firma Solgaz, przedstawiciel branży AGD, wyposażył halę w Świdnicy. Przedsiębiorstwo produkuje innowacyjne, gazowe kuchenki pod zabudowę, które charakteryzują się brakiem płomieni (opatentowana technologia „gaz pod szkłem”). Polska firma deklaruje zatrudnienie 5 osób i zainwestowanie 1,3 mln PLN.

Na inwestycję w Świdnicy zdecydowała się także firma Almes Poland, producent komponentów do silników i wentylatorów dla branży AGD. Włoski przedsiębiorca stworzy 10 miejsc pracy i zainwestuje ponad 3 mln PLN w wyposażenie hali.

Inoxveneta otrzymała drugie zezwolenie na działalność w WSSE „INVEST-PARK”. Inwestycja polega na rozbudowie zakładu w Strzelinie. Dodatkowe linie technologiczne zwiększą produkcję hermetycznych obudów oraz urządzeń stosowanych w branży AGD i motoryzacyjnej. Włoska firma zainwestuje 1,8 mln PLN i zatrudni co najmniej 5 osób.
Corthinx to polska firma zajmująca się produkcją ekskluzywnych łodzi wycieczkowych i sportowych. Przedsiębiorca wynajął halę przemysłową w Wałbrzychu, wybudowaną przez spółkę WSSE „Invest-Park”. Corthinx zainwestuje blisko 7,5 mln PLN w wyposażenie obiektu. W hali znajdzie się: wielkogabarytowa frezarka CNC, wtryskarka oraz kabiny do wygrzewania kompozytów, urządzenia spawalnicze oraz w pełni wyposażona stolarnia. Firma zatrudni 20 osób.
Kayser Automotive Systems stworzy co najmniej 80 miejsc pracy w Kłodzku. Niemiecka firma zainwestuje prawie 11,5 mln PLN. Przedsiębiorca produkować będzie w hali przemysłowej przewody ciśnienia oraz paliwowe dla branży motoryzacyjnej. Części wykorzystywane będą w pojazdach światowych koncernów takich jak Volkswagen, Audi, Seat oraz Skoda.

---
Źródło: WSSE Invest-Park

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1