reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delphi Technologie | 22 czerwca 2015

Technologie Delphi

Firma Delphi wciąż inwestuje w nowatorskie rozwiązania, które będą wykorzystywane w przyszłości. W 2014 roku spółka przeznaczyła około 1,7 mld USD na inżynierię i badania.

Portfolio produktów Delphi koncentruje się na popularnych obecnych trendach, takich jak bezpieczeństwo, dbałość o środowisko naturalne i łączność. -Jesteśmy w idealnym miejscu do tego, by odpowiedzieć na wymagania wprowadzone przez rządy, klientów i użytkowników w przyszłości – zapewnia firma. Oto co Delphi ma do powiedzenia o każdym z tych trzech obszarów:
  • Bezpieczeństwo <img src="/nimg/Text_Images/poland/delphi_car-300.jpg" class="bbImgR" alt="">Pomimo tego, że ogólna liczba osób zabitych w wypadkach samochodowych na świecie spada w ostatnich latach, musimy nadal wprowadzać innowacyjne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo jazdy i umożliwiające unikniecie wypadku. To o pół sekundy wcześniejsze ostrzeżenie jest kluczem do osiągnięcia celu i uniknięcia zderzenia. Uważamy, że dzisiejsze systemy aktywnego bezpieczeństwa, takie jak system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, system hamowania, zatrzymujący samochód jeśli kolizja jest nieunikniona oraz system rozpoznawania znaków drogowych będą miały niezwykłe znaczenie przy doprowadzaniu nas do celu, jakim jest całkowita eliminacja wypadków drogowych. Wszystkie nasze technologie służą rozwiązywaniu problemów postawionych przez globalnych producentów samochodów, dążących do produkowania bezpieczniejszych samochodów.
  • Dbałość o środowisko naturalne Jest kluczowym mega trendem ponieważ splata się tutaj kilka zagadnień: zmiany klimatyczne, wyższe ceny ropy naftowej, zwiększona troska wynikająca z oparcia większości przemysłu motoryzacyjnego o paliwa kopalne i przepisy dotyczące ekonomiki spalania oraz poziomów emisji dwutlenku węgla. Naszą ofertę bazujemy na technologiach mających na celu obniżenie poziomów emisji i zminimalizowanie wpływu pojazdów na środowisko naturalne. Niektóre z nich mają bezpośredni wpływ na poziom emisji szkodliwych substancji, np. systemy bezpośredniego wtrysku benzyny czy oleju napędowego, podczas gdy inne mają za zadanie zredukowanie ogólnej wagi pojazdu, np. stosowane przez nas aluminiowe przewody, czy optymalizację czasu jazdy przy wykorzystaniu nawigacji. <img src="/nimg/Text_Images/poland/delphi_steering-wheel-small.jpg" class="bbImgR" alt="">
  • Łączność Pomysł zapewnienia łączności pojawił się, kiedy ilość komponentów wymagających takiej łączności instalowanych w pojazdach zaczęła szybko rosnąć w miarę jak oczekiwali tego użytkownicy. Kierowcy i pasażerowie domagali się zwiększonego bezpieczeństwa jazdy, możliwości personalizacji rozwiązań, zapewnienia informacji i rozrywki, lepszej wydajności i wygody podczas jazdy samochodem. Ponadto, w miarę jak liczba użytkowników smartfonów rosła, rosła także potrzeba zapewnienia łączności w pojazdach przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa jazdy. Nasze działanie w ramach mega trendu „Łączność’ odpowiada na wszystkie te potrzeby. Wiemy, że klienci chcą przenieść swoje „połączone” życie do samochodów. Portfolio produktów Delphi integruje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zapewnienia łączności – takie jak system informacji i rozrywki, system wykorzystujący doświadczenie użytkownika, systemy aktywnego bezpieczeństwa i systemy zabezpieczające sam pojazd – tworząc intuicyjny i skoordynowany system, zapewniający bezpieczeństwo wymagane przez kierujących i coraz częściej także przez obowiązujące przepisy.
5500 km : najdłuższa zautomatyzowana podróż samochodem w Ameryce Północnej Koncern Delphi zademonstrował niedawno pełne możliwości technologii aktywnego bezpieczeństwa i jazdy zautomatyzowanej na najdłuższej dotychczas trasie w Ameryce Północnej. Automatyczna podróż przez USA rozpoczęła się w pobliżu mostu Golden Gate w San Francisco w dniu 22 marca i zakończyła się 30 marca w Nowym Jorku po przebyciu blisko 5 6000 km bezkolizyjnej jazdy. Zebrano ogromną ilość danych, która umożliwi dalszy rozwój nad systemami automatycznego postrzegania rzeczywistości otaczającej samochód. Na drodze do autonomicznych pojazdów Delphi wspiera producentów samochodów w przyspieszeniu pojawienia się na drogach pojazdów autonomicznych. Takich samochodów możemy się spodziewać na drogach dopiero za jakiś czas. Obecnie samochody wyposażone w technologie Delphi (np. zautomatyzowane systemy sterowania układami napędowym, kierowniczym i hamulcowym) dają podstawę do bardziej zawansowanej automatyzowanej jazdy w przyszłości. Delphi w Polsce Delphi Poland działa w Polsce od 1994 roku i prowadzi tutaj 4 zakłady produkcyjne (w Jeleśni, Błoniu, Gdańsku i Ostrowie Wielkopolskim) oraz dwa centra badawczo rozwojowe (w Krakowie i Ostrowie). Łącznie Delphi zatrudnia w Polsce ponad 4 800 osób. W krakowskim Centrum Technicznym Delphi, 900 inżynierów pracuje nad rozwojem nowoczesnych technologii dla branży motoryzacyjnej. Ta praca będzie kontynuowana i będzie stymulować powstawanie nowych szans biznesowych dla Delphi w przyszłości. Delphi Automotive właśnie ukończyło rozbudowę swojego Centrum Technicznego w Krakowie. W ciągu ostatnich trzech lat koncern Delphi rozbudował swoje centrum badawczo-rozwojowe o 2000 metrów kw. przestrzeni laboratoryjnej. © Delphi
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 12 2020 12:15 V18.6.4-2