reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© albert lozano dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 czerwca 2015

Sonel: ożywienie na rynku krajowym

- Uważam, że cały 2015 rok powinien być dla Sonela znakomity – mówi Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonela.
Pierwszy kwartał był niezwykle dobry dla polskiej spółki: skonsolidowane przychody wzrosły o prawie 86 proc., EBIT o niemal 225 proc. a zysk netto o 114 proc. Jednak utrzymanie takiej dynamiki przez cały rok jest mało prawdopodobne, firma postara się za to osiągnąć marże na zbliżonych poziomach.

- Na rynku krajowym widzimy istotne ożywienie i zdobyliśmy duży poziom zamówień. Sprzedaż poza Polską powinna w tym roku dogonić krajową. Zakładam, że na koniec tego roku proporcje przychodów osiąganych w Polsce i ze sprzedaży eksportowej wyniosą 50 do 50 – mówi Krzysztof Wieczorkowski w wywiadzie udzielonym serwisowi Akcjonariat.pl.

Foxytech, spółka zależna Sonela, która zajmuje się produkcją inteligentnych liczników, startuje w kilku postępowaniach przetargowych. - Liczymy na pozytywne wyniki przynajmniej jednego z tych procesów, a także na to, że już w tym roku Foxytech wyjdzie na zero - uważa prezes Sonela. Z kolei spółka indyjska, Sonel Instrument India, była w pierwszym kwartale na plusie i jak stwierdza Wieczorkowski, tamtejszy rynek jest bardzo perspektywiczny i będzie dużym wzmocnieniem tegorocznej sprzedaży eksportowej firmy.

Krzysztof Wieczorkowski komentuje także sytuację na rynku rosyjskim: - Kiedyś był to nasz główny rynek eksportowy, teraz na skutek niekorzystnej sytuacji geopolitycznej i znacznej deprecjacji rubla, jego obecny udział w sprzedaży to zaledwie kilka proc. Nie odpuszczamy jednak tego rynku. Sądzę, że nasza sprzedaż nie będzie już na nim spadała.

---
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1