reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 maja 2015

BRASTER planuje pozyskać 38,4 mln PLN z oferty publicznej akcji

BRASTER SA, właściciel rewolucyjnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Spółka może pozyskać do 38,4 mln PLN netto (40 mln PLN brutto z uwzględnieniem kosztów emisji) na inwestycje.

Oferta publiczna obejmie sprzedaż do 2,6 mln nowych akcji serii F, a cena maksymalna ustalona za akcje wynosi 19 PLN. Oferta będzie skierowana do inwestorów indywidualnych (na akcje można zapisywać się od 6 maja do 13 maja) oraz inwestorów instytucjonalnych (zapisy na akcje od 15 do 19 maja). Spółka może zaoferować mniejszą liczbę walorów niż maksymalna wartość wskazana w prospekcie emisyjnym. – Liczymy na to, że nasza oferta publiczna spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Dysponujemy unikalną w skali światowej technologią wykorzystywaną w urządzeniu, które ma szanse odnieść sukces na rynku usług medycznych – mówi prezes zarządu BRASTER S.A. Marcin Halicki Wpływy z emisji nowych akcji BRASTER S.A. zamierza przeznaczyć przede wszystkim na:
  • inwestycje w produkcję (13 mln PLN),
  • proces produkcyjny (7,1 mln PLN),
  • badania i rozwój (3,2 mln PLN),
  • system telematyczny (2,9 mln PLN).
Pozostała kwota zostanie zainwestowana w rozwój produktu, badania kliniczne oraz koszty związane z patentami i innymi wydatkami obejmującymi funkcjonowanie spółki.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 04 2020 10:54 V18.6.10-1