reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mariusz szachowski dreamstime.com Nauka | 07 maja 2015

Współpraca Politechniki Warszawskiej oraz STMicroelectronic

Politechnika Warszawska i firma STMicroelectronic podpisały wczoraj, 5 maja, list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy.
Obszary współpracy mają objąć m.in. rozwój sensorów oraz bio-sensorów, fotoniki, MEMS oraz NEMS, obrazowania optycznego oraz terahercowego, urządzeń wielkiej częstotliwości, nano- i bio-materiałów, obudowywania, projektowania analogowego i cyfrowego, efektywnego zarządzania energią, pozyskiwanie i gromadzenie energii z otoczenia, niskoenergetyczne przetwarzanie informacji i komunikacji bezprzewodowej.

Intencją obu stron jest podjęcie działań w ramach ww. obszarów badawczych, zakładając m.in.:
  • wymianę kadry,
  • szkolenia dla studentów oraz młodych inżynierów,
  • wspólny udział w projektach,
  • opracowanie programu bilateralnej współpracy badawczo-rozwojowej.

- STMicroelectronic jest ważnym partnerem przemysłowym i Politechnika liczy na rozwój wzajemnej kooperacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy współpracować w różnych dziedzinach technologicznych – powiedział rektor uczelni prof. Jan Szmidt po podpisaniu umowy.

Szeroki zakres współpracy środowiska naukowego i biznesu ma na celu wykorzystanie potencjału naukowego Politechniki Warszawskiej oraz doświadczenia biznesowego francuskiego koncernu.

---
Źródło: CEZAMAT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2