reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ASTOR Przemysł elektroniczny | 05 maja 2015

Smartwatch dla zakładów produkcyjnych

Polscy inżynierowie stworzyli aplikację, dzięki której inteligentne zegarki będzie można wykorzystać także w zakładach przemysłowych.
ASTOR Watch pozwala na monitoring najaktualniejszych parametrów dotyczących m.in. stanu pracy maszyny czy zużycia energii. Jest to możliwe dzięki integracji zegarka z beaconami firmy Estimote. Urządzenie może znaleźć zastosowanie w fabrykach i zakładach produkcyjnych, w których szybki dostęp do danych jest kluczowy.

ASTOR Watch to na razie prototyp opracowany przez polskich inżynierów. Praca nad systemem, w skład którego wchodzą: aplikacja na zegarek, telefon oraz serwer integrujący się ze źródłami danych, trwała pięć miesięcy. Można go zintegrować zarówno z systemem Android, jak i specjalistycznymi aplikacjami przemysłowymi. Twórcy systemu deklarują, że będą pracować nad jego rozwojem, bo rynek technologii smartwatch dynamicznie się zmienia i pojawiają się na nim wciąż nowe, warte uwagi rozwiązania.

System powstał przede wszystkim z myślą o pracownikach zakładów przemysłowych, nadzorujących produkcję. Stykają się oni na co dzień z ogromną liczbą danych, a dostęp do informacji bywa często ograniczony przez skomplikowane interfejsy. Pomysłodawcy ASTOR Watch postanowili zatem położyć nacisk na intuicyjność, selekcję informacji i prostą formę przekazu. – Takie podejście znacząco zmniejsza chaos informacyjny i pozwala skupić się tym, co jest naprawdę istotne. Dzięki temu inżynier może natychmiast zobaczyć parametry maszyny, obok której się znajduje, bez konieczności „przeklikiwania się” przez jakiekolwiek menu i wykryć nieprawidłowości w kilka sekund – mówi Jarosław Gracel, dyrektor ds. marketingu i relacji ASTOR oraz pomysłodawca projektu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1