reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© luchschen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 kwietnia 2015

MindMade zyskuje na pracach B+R

W wyniku wdrożenia produktów powstałych na bazie własnych konstrukcji w ciągu 4 lat istnienia firma MindMade zwiększyła sprzedaż z poziomu 1,2 mln PLN w roku 2011 do 5,3 mln PLN w 2014.
W opublikowanym przez firmę doradczą PwC oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju raporcie „Opłacalność inwestowania w badania i rozwój” znalazła się m.in. krótka rozmowa z Romanem Musiałem, prezesem firmy MindMade, należącej do Grupy WB. Prezes MindMade podkreśla, że prowadzenie prac badawczo-rozwojowych zwiększa koszty, a dopiero komercjalizacja może przynieść efekty sprzedażowe i zysk. Na przykładzie spółki widać, że korzyści z prac B+R mogą być duże, w ciągu 4 lat firma nie tylko kilkakrotnie zwiększyła sprzedaż, ale także zatrudnienie projektantów i konstruktorów wzrosło 4 do 20 osób.

Oczywiście w czasach, gdy technologie błyskawicznie się zmieniają, czas jest niezwykle istotnym czynnikiem. - Przy projektowaniu przyjęliśmy zasadę, że produkt (całkowicie nowe nieistniejące rozwiązanie na rynku) powinien wejść na rynek w ciągu maksymalnie 3 lat od badania rynku i powstania koncepcji. Wynika to przede wszystkim z dynamiki zmian w komponentach elektronicznych[/i ] – stwierdza Roman Musiał.

Prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz komercjalizacja wyników to jednak trudne zadanie. [i]- Jeśli w dzisiejszej rzeczywistości prawnej dotyczącej zamówień publicznych Alfred Nobel miałby komercjalizować wynalazek dynamitu, nie spełniłby wymogów formalnych stawianych przez zamawiających w 99% przetargów. Nie mógł by przedstawić rekomendacji sprzedaży i spełnić progów finansowych tej sprzedaży. Zasadnicza część zamówień - przy założeniu, że wyrób spełnia wymogi techniczne SIWZ – stawia warunki względem których nowatorskie rozwiązania wchodzące na rynek są z góry na przegranej pozycji
– komentuje prezes MindMade.

MindMade jest polską firmą R&D w grupie WB Electronics.Firma dostarcza rozwiązania bezprzewodowe dedykowane komunikacji specjalnej oraz M2M. Działalność obejmuje projektowanie i produkcję urządzeń elektronicznych oraz systemów kierowanych zarówno na rynek specjalny (administracja publiczna, wojsko, wymagający przemysł), jak i powszechny.

---
Źródło: [copy]NCBR, PwC[copy]

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2