reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrey burmakin dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2015

Prezydent: „Największym wyzwaniem wspieranie innowacyjności"

Największym wyzwaniem jest realny postęp w zakresie innowacyjności – przekonywał Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas sesji inauguracyjnej VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Prezydent RP zwrócił uwagę, że w ramach strategii „Europa 2020”, Unia Europejska opracowała politykę na rzecz badań naukowych i innowacyjności, która zakłada przekształcenie gospodarki Unii w gospodarkę opartą na wiedzy i jeszcze szerzej realizującą światowej klasy badania naukowe wzmacniające globalną konkurencyjność Europy. Wskazywał także, że reindustrializacja oparta na innowacjach jest wielką szansą na przyspieszenie rozwoju Unii. - Kluczem do budowania konkurencyjnej gospodarki i dobrobytu Polaków będzie zawsze innowacyjność. Nie da się już konkurować wyłącznie niskimi kosztami pracy – przekonywał Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski uważa, że wciąż istnieje zbyt wiele barier dla realnego rozwoju innowacyjności i wciąż brakuje mechanizmów jej wspierania. Jak zaznaczył Prezydent, pomocne będą rozwiązania zawarte m.in. w złożonym przez niego projekcie ustawy o innowacyjności, która zawiera na przykład ulgę podatkową na innowacje. - Po wejściu w życie ustawy mali i średni przedsiębiorcy, którzy wydadzą na badania i rozwój np. 100 tys. zł odliczą od swoich przychodów 150 tys. Duże przedsiębiorstwa będą mogły odliczyć od przychodu 120% wydatków na badania i rozwój. Różnica w ulgach będzie impulsem do tego, by duże firmy część prac badawczo-rozwojowych zlecały małym firmom. To będzie się opłacać obu stronom – powiedział.

Projekt ustawy zakłada również zwolnienie z CIT dla spółek podwyższonego ryzyka wspierających innowacje (obejmie to fundusze venture capital), ma także ułatwić współpracę nauki z biznesem.

---
Źródło: prezydent.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2